OCEAN CASA DEL MAR

destinace: Kuba, Cayo Santa Maria

termín: 11.09. (Pá) - 19.09. (So) 2020 (9 dní, 8 nocí)

doprava: Letecky / Praha

strava: All inclusive

OCEAN CASA DEL MAR
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
OCEAN CASA DEL MAR

Ceny

Poloha
CAYO SANTA MARIA:

Tento ostrůvek je součástí souostroví „Jardines del Rey“ při severním pobřeží Kuby. Zdejší ekosystém byl vyhlášen organizací UNESCO Rezervací biosféry. Tyto ostrovy jsou vyhledávaným turistickým střediskem díky překrásným bělostným plážím, jež jsou omývány křišťálově čistou tyrkysovou vodou Atlantského oceánu. Hotelová zařízení se nachází na třech hlavních ostrovech: Cayo Santa Maria, Cayo Ensenachos a Cayo las Brujas. Krom nádherných pláží stojí za zmínku i vnitrozemí ostrovů pokryté mangrovníky a bujnou vegetací, která je domovem řady endemických živočichů a rostlin. Spatřit zde můžete třeba krásné růžové plameňáky, kormorány, leguány, jutía a celou řadu dalších ptáků (Tocororo – národní ptáček), měkkýšů a podmořských ryb a živočichů, jako například kapustňáka. Ostrovy spojuje s pevninou hráz „Pedraplen“ dlouhá 48 km, která byla vybudována v roce 1989 a spojuje většinu přilehlých ostrovů. Na Cayo Santa Maria se pohodlně dostanete též letecky z Havany. Krásné a klidné moře naleznete především na panenském ostrůvku „Cayo Ensenachos.“ Pláže Cayo Santa Maria čítají celkovou délku 13 km. Pro volný čas doporučujeme návštěvu místního delfinária, výlet z maríny na katamaránu za potápěním nad korálovým útesem anebo si lze zapůjčit u hotelu automobil a vydat se na výlet do kubánského středozemí. V takovém případě pak zavítejte do historického koloniálního města Remedios nebo 100 km vzdálené hlavní město celé provincie, „Santa Clara.“ Jako celodenní výlet pak neváhejte navštívit překrásný Trinidad na jižním pobřeží Kuby, vzdálený 200 Km. Na Cayo Santa Maria se nachází velmi kvalitní hotely citlivě zakomponované do okolní krajiny mezi zelenými palmami, tropickými rostlinami a tyrkysově modrým mořem.


Program
1. DEN

Přílet do Havany v odpoledních / večerních hodinách

Přivítání s česky mluvícím průvodcem. Transfer do hotelu v Havaně. Ubytování na 1 noc.2. DEN

Kolektivní - autobusový - transfer na Cayo Santa Maria (v brzkých ranních hodinách). Příjezd na Cayo Santa Maria kolem 14:00, Ubytování v hotelu OCEAN CASA DEL MAR 5*.3.,4., 5., 6.,... (Počet dní dle zvoleného termínu)

Volný program - relaxace na panenských plážích s možností využití animačních programů hotelu OCEAN CASA DEL MAR 5*, program ALL INCLUSIVE.PŘEDPOSLEDNÍ DEN

Transfer do hotelu v Havaně a zde ubytování na poslední noc.POSLEDNÍ DEN

Volný dopolední program.

V odpoledních hodinách transfer na letiště José Martí v Havaně.

Odlet směr Praha. Přílet následující den.ASISTENCE ČESKY MLUVÍCÍHO DELEGÁTA 24 hodin na telefonu (sídlí v Havaně a na Varaderu)POČET DNÍ V JEDNOTLIVÝCH LOKALITÁCH LZE DLE PŘÁNÍ UPRAVIT.

NAPŘ. 3 DNY V HAVANĚ A ZBYTEK POBYTU NA CAYO SANTA MARIA.

V PŘÍPADĚ ZÁJMU O UBYTOVÁNÍ V HOTELU VYŠŠÍ KATEGORIE V HAVANĚ, NENÍ PROBLÉM ZAJISTIT.
Ubytování
OCEAN CASA DEL MAR 5*****:

Tento 5-hvězdičkový hotel se nachází na ostrově Cayo Santa Maria a rozprostírá se podél bílých písečných pláží a křišťálových vod. V hotelu je k dispozici celkem 800 plně klimatizovaných, moderních a pohodlných pokojů v provedení „Deluxe“ (471), „Deluxe Pool View“ (82), „Deluxe Ocean View“ (55), „Suites (8) - které se nachází blíže pláži, „Privilege Deluxe“ (150), „Privilege Deluxe Ocean View“ (26) a „Privilege Suites“ (8). Všechny pokoje jsou klimatizované a s vlastním balkonem či terasou, vybaveny koupelnou se sprchou a WC, satelitní TV, pohovkou, minibarem, trezorem, kávovarem, žehlící soupravou, vysoušečem vlasů a telefonem. Relaxovat můžete u jednoho ze dvou plaveckých bazénů, pro ty menší je zde připraveno dětské brouzdaliště v lázeňském středisku „Despacio“. Program ALL INCLUSIVE v hotelu Ocean Casa del Mar nabízí 8 hotelových restaurací, v čele s bufetovou restaurací "El Cocotal" nebo "El Ranchon Playa Concha" u pláže, dále a la cartové restaurace Limoncello, Origami, Boca Marina, Neptuno, Compay Restaurant nebo Lounge Privilege, jež slouží výhradně pro klienty starší 18 let. V hotelu je také kavárna-cukrárna "Mikes Coffee" a dalších 9 barů, v čele s „Rinco" barem, jež je hotelovým hostům k dispozici celou noc ke konsumaci alkoholických a nealkoholických nápojů. Nechybí bar u bazénu, na pláži, sport bar, disco bar a v nejkrajnějších bodech hotelového areálu bary „Snack Bar Este“ a „Snack Bar Oeste“. Pro sportovní vyžití poslouží vybavené fitness centrum, 2 tenisové a 1 multisportovní kurt, na pláži nemotorizované vodní sporty jako kajak, windsurfing nebo šlapadla. V hotelu je dále pro rodiny s dětmi k dispozici mini club "Daisy" s denním programem pro děti od 4 do 12 let. Bohaté animační programy pro dospělé probíhají v hotelu jak v denních, tak nočních hodinách. V hotelu dále nechybí směnárna, prádelna, wellness centrum, WIFI připojení v lobby a u bazénu, zdravotnická služba nebo potápěčské centrum. U concierge lze sjednat výlety do okolí nebo zapůjčit automobil. Jedná se o jeden z nejnovějších a nejmodernějších hotelů na Cayo Santa Maria, jež byl otevřen 01.12.2015.


Stravování

V Havaně ubytování na 1. noc a poslední noc se snídaní (lze upravit dle přání klienta). Program ALL INCLUSIVE v hotelu Ocean Casa del Mar 5*,  který nabízí 8 hotelových restaurací, v čele s bufetovou restaurací "El Cocotal" nebo "El Ranchon Playa Concha" u pláže, dále a la cartové restaurace Limoncello, Origami, Boca Marina, Neptuno, Compay Restaurant nebo Lounge Privilege, jež slouží výhradně pro klienty starší 18 let. V hotelu je také kavárna-cukrárna "Mikes Coffee" a dalších 9 barů, v čele s „Rinco" barem, jež je hotelovým hostům k dispozici celou noc ke konsumaci alkoholických a nealkoholických nápojů. Nechybí bar u bazénu, na pláži, sport bar, disco bar a v nejkrajnějších bodech hotelového areálu bary „Snack Bar Este“ a „Snack Bar Oeste“.

Poloha

Informace o zemi

Oficiální název: Kubánská republika

Hlavní město: Havana

Rozloha: 109 886 km² (105. na světě)

Časové pásmo: GMT -5 (oproti ČR o šest hodin méně, zavádí letní čas)

Obyvatelstvo: 11,2 milionů (81. na světě)

Jazyk: španělština

Náboženství: santería v kombinaci s katolickým náboženstvím, často se navzájem prolínají

Měna: kubánské peso a turistické peso (CUP, CUC)

 

Komunistický ráj

Představte si ostrov v Karibiku - dlouhé bílé pláže lemované palmami, moře teplé a plné života, stánky nabízející barevné drinky z toho nejlepšího rumu a čerstvých ovocných džusů. Na Kubě panuje tropické klima, které od listopadu do dubna přináší období sucha a teploty kolem 30 °C. Právě v této době navštěvuje Kubu nejvíce turistů, nicméně i v období dešťů si tu můžete užít příjemné teploty kolem 20 °C, avšak s větší pravděpodobností srážek. V září a říjnu se zde mohou objevit i hurikány, nicméně málokdy způsobují škody.

Kubu společně s nádherným centrem hlavního města Havany, tabákovými plantážemi a rytmy salsy a rumby tak můžeme považovat za malý ráj, ale s jednou velkou jizvou. Ačkoli většina turistů zde zažívá jedny z nejkrásnějších chvil, místní lidé tiše a mnohdy i nevědomky trpí pod tvrdou rukou komunistického režimu. Obrovský rozdíl mezi turistickým světem a každodenní realitou umocňuje také zavedený systém dvou měn. Cizinci disponují turistickým pesem (CUC), zatímco místní platí kubánským pesem (CUP). V oblíbených turistických destinacích se tak například s místními v restauracích nepotkáte, neboť by neměli čím zaplatit.

Svět jménem Varadero

Nejznámější destinací na Kubě je bezesporu město Varadero. Zatímco místní ho nepovažují za opravdovou Kubu, mezi turisty je velmi oblíbené. Jedná se o 20 km dlouhý a pouze 1,2 km široký poloostrov na severu ostrova, který lemuje malebná bílá pláž s opuštěnými zátokami i soukromými plážemi. Nachází se zde dokonce malý národní park, jezero, jeskyně, prestižní golfové hříště a desítky hotelových rezortů. Varadero tak bohužel ztratilo svého původního ducha, kulturní i sociální život se točí pouze kolem turismu a služeb, zatímco tradice vymizely. Po hlavní silnici se prohánějí koně s kočáry, z restaurací voní mořské plody, čerstvé ryby a řada z nich připravených specialit, a můžete si tu nakoupit suvenýry. Dokonce tu nachází řada fast foodů, kde můžete objevit místní. Jsou totiž levné, co se týče piva i jídla, a mají stále otevřeno.

Cuba Libre

Uvolněnou atmosféru, která vládne ve Varaderu a dalších turistických centrech, jako je například východní město Guardalavaca, umocňují oblíbené koktejly. Nejznámějším kubánským drinkem je samozřejmě Cuba Libre - kombinace rumu, coca-coly a limetky. Velmi často se zde ale pije také kokosovo-ananasová piňa colada a osvěžující mátové mojito. Většinu drinků přitom tvoří velmi kvalitní základ, na který si Kubánci opravdu potrpí - rum. Ať už bílý nebo hnědý, stejně jako pro nás je tekutým chlebem pivo, pro místní má podobnou důležitost právě tento alkohol. Je zde opravdu levný, a to ať už mluvíme o populární značce Havana Club, nebo o stáčeném rumu, pro který si místní chodí do džbánu, stejně jako kdysi chodili naši muži pro pivo.

Tabákové dýchánky

Dalším typicky kubánským artiklem jsou samozřejmě doutníky. Tabák se pěstuje v téměř celém vnitrozemí ostrova, zejména v údolí Viňales, které se nachází v přírodně velmi bohaté provincii Piňar del Rio. Právě v oáze tropických stromů a plodů se pěstují také tabákové lístky i pro nejznámější značku kubánských doutníků Cohiba. Pro místní obyvatele je tabák darem, starají se o své drobné plantáže tradičním způsobem, tedy vlastní silou a bez chemických prostředků. Potkáte tu řadu starých mistrů, kteří vám za pár drobných ubalí doutník vysoké kvality na koleni. Větší výrobci pak už samozřejmě musejí své doutníky odevzdávat státu, který je pak opatří značkou a začne prodávat na ostrově či vyvážet do celého světa.

Zmíněná provincie Piňar del Rio láká nejen milovníky tabáku, ale také potápění. Jedna z nejoblíbenějších a nejrozmanitějších lokalit se nazývá Maria la Gorda.

 

 

Perla Karibiku

Opustíme-li zelené a tabákovým dýmem provoněné srdce Kuby a vydáme se na sever, objevíme tu hlavní město Kuby - divokou, nádhernou a rozmanitou Havanu. Přístavní město má španělské kořeny a dnes ho dělíme na tři hlavní části. První je takzvaná Stará Havana s krásnou architekturou zaznamenanou na seznamu světového dědictví UNESCO. Od slavné promenády Malecon, kde se lámou vlny Karibského moře, přes pevnosti střežící pobřeží, až po kubánský Kapitol velmi podobný tomu washingtonskému. Do toho nesmíme zapomenout na stará americká auta prohánějící se po ulicích. Centrum Havany je okouzlující, ale pokud sejdete z hlavních tříd, v malých zapadlých uličkách uvidíte chudobu, rozpadlé domy, chodníky s několikametrovými průrvami. Co se týče dvou dalších hlavních částí Havany, jde o obchodní část Vedado a nově vznikající periferní čtvrtě.

Stejně jako v ostatních metropolích světa, i v Havaně sídlí vláda. Dříve byla kubánská vláda synonymem pro příjmení Castro. Slavný Fidel již ale zemřel a jeho bratr Raul je již na prezidentský úřad příliš starý. Ať už je ale oficiálně v čele státu kdokoli, všechno řídí komunistická strana.

Příchod kamarádů

Bývalá španělská kolonie Kuba se po španělsko-americké válce stala nezávislou. Bylo to roku 1902 a za stálé přítomnosti USA ve zdejší základně zvané Guantanámo. V třicátých letech ale na politické scéně vystupuje Fulgenico Batista, který později v padesátých letech převezme vojenským pučem vládu nad celým ostrovem. Začíná tak krušné období Kuby, kdy se stává centrem hazardu, mafie a prostituce. Léta nespokojenosti s jeho vládou vyvrcholila v kubánskou revoluci, tedy slavným příjezdem Fidela Castra. Jeden z nejslavnějších diktátorů světa pocházel z bohaté rodiny, studoval práva a byl čelním představitelem sociálně orientované studentské federace. Po prvním neúspěšném pokusu tohoto hnutí o převrat se musel Castro uchýlit do Mexika, kde se seznámil s Ernestem Guevarou, známým jako „Che“ (v překladu kamarád). Společně se vrátili na Kubu a od 2. prosince 1956 zde vedli partyzánskou revoluci proti Batistovi. Ta trvala dva roky a skončila úspěšně.

Svět socialismu

Fidel Castro společně s Che Guevarou po svržení diktátora Batisti potvrdili, že šlo o socialistickou revoluci. Kuba se tak stala jednou z hlavních bašt komunismu té doby, existovala pouze jedna politická strana a popravy se stávaly běžnou praktikou. Spojené státy americké ve stejné době vedly studenou válkou se Sovětským svazem a Kuba se v roce 1961 stala terčem neúspěšné invaze amerických vojáků v Zátoce sviní. Hned o rok později vypukla Kubánská krize, kdy nechybělo k tomu, aby vypukla nukleární válka mezi USA a SSSR, který rozmístil rakety právě na tomto ostrově v těsné blízkosti USA. Kvůli blokádě Kuby se však nakonec hrozba jaderného konfliktu nevyplnila.

Ikonou nového komunistického státu uprostřed Karibiku byl zejména již zmíněný Che Guevara, který v nově nastolené Castrově vládě vedl národní banku a ministerstvo průmyslu. Při své misi šíření komunismu v Bolívii byl však zajat a popraven, což kubánskou vládou otřáslo, nicméně dokázala ho dokonale využít k propagandistickým účelům.

Propaganda a nenávist k USA byly po dlouhá léta charakteristickými znaky kubánské vlády. Dnes se však vztahy oteplily a země spolu začaly diplomaticky komunikovat. Kubáncům se tak možná blízká na lepší zítřky.

 

Pořádající ck: Kentlucky s.r.o. IČO: 26475693
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami