Tajemné PYRAMIDY, Sarajevo, Mostar, Narona, kulturní a přírodní krásy Bosny Hercegoviny a Chorvatska

destinace: Chorvatsko, Poznávací zájezdy - Chorvatsko, Chorvatsko

termín: 23.05. (Ne) - 30.05. (Ne) 2021 (8 dní, 7 nocí)

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

Tajemné PYRAMIDY, Sarajevo, Mostar, Narona, kulturní a přírodní krásy Bosny Hercegoviny a Chorvatska
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
Tajemné PYRAMIDY, Sarajevo, Mostar, Narona, kulturní a přírodní krásy Bosny Hercegoviny a Chorvatska

Ceny

Poloha
Po stopách tajemných pyramid, historie a přírodních krás, i za odpočinkem na plážích Makarské riviéry!

POBYTOVĚ - POZNÁVACÍ zájezd do Bosny a Hercegoviny a Chorvatska

Bosna a Hercegovina - "překrásná země s nádhernou přírodou, zajímavou historií a srdečnými lidmi ze všech etnik, jež ji obývají"

Tento zájezd Vám nabídne průzkum a prohlídku oblasti Visoko, kde se pravděpodobně nacházejí největší a nejstarší pyramidy na světě, celodenní výlet a prohlídku Sarajeva, večerní odpočinek v termálních lázních a výlet za poznáním do okolí Sarajeva. V této oblasti je zajištěno ubytování v motelu s polopenzí na 3 noci.
Při cestě na pobřeží Chorvatska navštívíme další krásy Bosny a Hercegoviny - město Mostar (památka UNESCO), vodopády Kravica, Bačinská jezera ...
Večer příjezd na pobřeží Makarské riviéry, kde budeme 2 noci ubytováni v apartmánech v Drveniku pár metrů od moře. V pátek dopoledne je volný program u moře, opalování nebo pro odvážné koupání na nádherných plážích Makarské riviéry, po poledni nás čeká výlet do městečka Vid - Muzeum Narona, archeologické naleziště
V sobotu je volný program u moře - opalování a koupání, v podvečerních hodinách odjezd zpět do ČR.

Pyramidy ve Visoku
jsou něčím, co v Evropě nemá obdoby. Podle výzkumu mnoha světových archeologů a egyptologů se pyramidy v oblasti Visoko skutečně vyskytují. Z dálky vypadají všechny jako normální zelené zarostlé i zalesněné kopce. Jsou si však nápadně podobné a mají na první pohled společné prvky. Například geometrie (čtyři stěny trojúhelníkového tvaru), plošina na vrchulo, vnitřní prostory (tunely, chodby), podzemní chodby a komory, orientace ke světovým stranám, astronomické a matematické souvislosti a další stavby patřící k pyramidě. Jejich základem je podivný materiál, evidentně vytvořený člověkem.

Na pyramidy se dá vyrazit pěšky, ale v lese narazíte na odkryté sondy vypovídající o něčem neobvyklém.

Najdete zde pyramidu Slunce, Měsíce, Draka, Lásky a další nebo podzemní komplex tunelů Ravne a tunel KTK.Archeologické Muzeum Narona
Narona byla druhým největším římským městem na východním pobřeží Jaderského moře, založena ve 4.st.př.n.l. Muzeum Narona ukrývá 2000let starý římský chrám s 16 původními sochami v nadživotní velikosti a stovky dalších, zde nalezených artefaktů. Toto obrovské kulturně historické bohatství nalezené archeology je tedy uloženo přímo tam, kde bylo po staletích objeveno. Narona se stala nejznámějším a nejpozoruhodnějším nalezištěm v Chorvatsku a řadí se mezi nejvýznamnější i v rámci Evropy.
Ubytování
Ubytování v Bosně a Hercegovině je zajištěno v motelu/penzionu nedaleko od městečka Visoko, kde se nacházejí pyramidy. V tomto motelu je 3x nocleh + polopenze. Po přejezdu do Chorvatska na Makarskou riviéru je nocleh na 2 noci zajištěn v apartmánech v Drveniku.
Stravování
3x polopenze v motelu v BiH v ceně! Možnost přiobjednání POLOPENZE v Chorvatsku za 380 Kč/os./den
Doprava
Nástupy po trase: Ostrava, Frýdek-Místek, Příbor, N.Jičín, Hranice, Lipník n.B., Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav, Bratislava. Odjezd z Prahy a Jihlavy svozem a rozvozem do Brna a zpět za příplatek 390 Kč obousměrně za Prahu a 250 Kč za Jihlavu. Jiná nástupní místa (po trase a dle počtu osob) jsou možná po dohodě s CK. Doprava: je realizována pohodlnými klimatizovanými zájezdovými autokary s WC, audio video okruhem a minibarem s nabídkou teplých i chlazených nápojů v průběhu cesty (o přestávkách).
Cena zahrnuje
3x ubytování motel/penzion v Bosně
3x polopenzi v Bosně
2x ubytování v apartmánech v Drveniku v Chorvatsku
Dopravu autobusem po celé trase dle programu
Průvodce CK
Cena nezahrnuje
Pobyt. taxa 50Kč/os/noc - v Chorvatsku (osoby od 12-ti let)
možnost POLOPENZE v hotelové restauraci v Chorvatsku za 380,-Kč/osoba/den (dětská polopenze do 12-ti let 310,-Kč/os/den)
vstupné v rámci společného programu
pojištění léčebných výloh od 28,- Kč/os./den
Program
Den 1.
Odjezd z ČR v podvečerních hodinách
Den 2.
Příjezd do BiH, oblasti Visoko, průzkum pyramid, ubytování, večeře, termální lázně
Den 3.
Snídaně, celodenní výlet do Sarajeva, prohlídka města s průvodcem, večeře
Den 4.
Snídaně, program v oblasti Visoko - pyramidy nebo výlet za zajímavostmi v okolí města Sarajevo s průvodcem, večeře, termální lázně
Den 5.
Snídaně, ukončení pobytu. Celodenní poznávací program za památkami a krásami v Bosně a Hercegovině a v Chorvatsku - Mostar, Pevnost Počitelj, Kravické vodopády, Bačinská jezera. Večer příjezd na Makarskou riviéru, ubytování v apartmánech v Drveniku.
Den 6.
dopoledne volný program, pobyt u moře, relax a rozjímání na nejkrásnějších plážích a koupání pro otužilé, v odpoledních hodinách odjezd do městečka Vid - prohlídka městečka a návštěva Acheologického muzea Narona
Den 7.
Volný program, pobyt u moře, relax a rozjímání na nejkrásnějších plážích a koupání pro otužilé. V případě zájmu možnost výletu lodí. Odjezd v 18hod.
Den 8.
Příjezd do ČR, výstupy po trase v dopoledních hodinách.

Poloha

Informace o zemi

Jadranská pohoda

Chorvatsko může pro některé zkušené cestovatele znít příliš běžně a nezáživně. Tato malá středomořská země ale nabízí podmínky pro úžasnou, levnou a aktivní dovolenou. Přes léto vládnou na pobřeží Jadranského moře příjemné teploty okolo 25 °C, a pokud byste se chtěli trochu zchladit, vydejte se do hor, kde může v tu stejnou dobu být až o deset stupňů méně. Zimy bývají deštivé a chladné, takže pokud máte rádi sluníčko, vyrazte do této krásné země v letních měsících. Dovolená v Chorvatsku je také skvělou volbou pro ty, kterým cestu k moři znepříjemňuje obava z létání. Dopravíte se sem poměrně snadno po zemi.

Pláže všeho druhu

Opusťte předsudky o kamínkových plážích plných Čechů a objevte úžasné chorvatské pláže, kde si budete připadat jako v ráji. Velmi oblíbený a také blízký je poloostrov Istrie, nicméně jedny z top pláží nalezneme na ostrově Brač, Korčula nebo Hvar. Vedle romantických ostrovů rozhodně nemiňte oblast Dalmácie, která se táhne od Zadaru až po Dubrovník. Nejenže odtud pochází pes dalmatin, ale narazíte tu na atraktivní místa včetně písčitých nebo oblázkových zátok s křišťálově čistou vodou. Většina pláží přitom nabízí skvělé zázemí, výborné restaurace se středomořskou kuchyní a jsou skvěle dostupné hromadnou dopravou. V Chorvatskou jsou také populární nudistické pláže, kde se můžete opalovat „na Adama“.

Chorvatská dobrodružství

Když vás omrzí opalování a plavání v moři, můžete se vrhnout na průzkum zajímavých míst. Těmi jsou zejména místní městečka a vesnice, jejichž atmosféru vytváří zejména typická přímořská architektura. Pravděpodobně nejproslulejším je úchvatný Dubrovnik, který oslovil i natáčecí štáb velmi populárního televizního seriálu Hra o trůny. Můžete se nejen ztratit v tamních úzkých uličkách, ale také pozorovat mořskou hladinu z mocných hradeb.

Popojedete-li kousek dál od pobřeží, objevíte kouzelný chorvatský venkov protkaný vinicemi. Určitě byste neměli minout vinné sklípky, kde vás místní lidé rádi pohostí. Ochutnejte sladké dezertní víno Prošek nebo třeba ovocnou pálenku Rakiji. Vnitrozemí Chorvatska pak vedle vinařských zážitků nabízí úžasné podmínky pro horolezectví, jízdu na kole či procházky po zdejší unikátní krajině. Za návštěvu pak stojí hlavní město Záhřeb, kde můžete obdivovat středověké stavby.

Dalším skvělým způsobem, jak si zpestřit dovolenou v Chorvatsku, je projížďka lodí. Záleží jen na vás, jestli se vydáte na plavbu větší lodí se zkušenou posádkou, či zda si vypůjčíte menší soukromou loďku a vypravíte se za dobrodružstvím na vlastní pěst. Obě varianty vám přitom mohou nabídnout šnorchlování a rybaření dál od ostatních turistů. Také se můžete vydat na průzkum ostrovů, kterých je podél chorvatského pobřeží roztroušeno víc než tisíc.

Při svém putování byste pak neměli minout ani chorvatské národní parky. Bezesporu neodmyslitelnou zastávkou jsou Plitvická jezera proslavená z filmů o rudém gentlemanovi. Vinnetou s pokrevním bratrem Oldem Shatterhandem se tu proháněli v šedesátých letech a díky nim je dnes toto místo slavné téměř po celém světě. Obdiv si přitom zaslouží i ostatní národní párky, které můžete objevit kolem vápencového pohoří Velebit a dokonce i na chorvatských ostrovech.

Svobodné Chorvatsko

Ačkoli dnes se zdá Chorvatsko jako pohodová a klidná země, v devadesátých letech se stala svědkem jednoho z nejkrvavějších konfliktů posledních pěti dekád. Chorvatsko, které po druhé světové válce spadalo pod Socialistickou federativní republiku Jugoslávie, se totiž v roce 1991 rozhodlo osamostatnit od komunistické nadvlády. Stejné myšlenky však měli také Srbové a Bosna a Hercegovina, což vedlo k takzvané jugoslávské válce. Do bojů se přitom vložilo i NATO, EU a OSN, a to bez valných úspěchů. Válka Chorvatů za nezávislost trvající do roku 1995 byla velmi krutá, a rozpad Jugoslávie tak stále tkví v myšlenkách místních. Dnes je Chorvatsko součástí Evropské unie i Severoatlantické aliance, těží ze svého atraktivního pobřeží, uchovává si své staleté tradice a nabízí kouzelná zákoutí jak rodinám, tak zamilovaným párům nebo cestovatelům-samotářům.

Oficiální název: Chorvatská republika

Hlavní město: Záhřeb

Rozloha: 56 542 km² (123. na světě)

Časové pásmo: GMT +1 (stejné jako v ČR)

Obyvatelstvo: 4,15 milionu (129. na světě)

Jazyk: chorvatština

Náboženství: římsko-katolické (90 %)

Měna: kuna (HRK)

Pořádající ck: CK A21 Holidays s.r.o. IČO: 05391075
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami