NÁRODNÍ PARK PIENINY ZE SLOVENSKÉ I POLSKÉ STRANY

destinace: Slovenská republika, Poznávací zájezdy - Slovenská republika, Slovensko

termín: 26.07. (Čt) - 31.07. (Út) 2018 (6 dní, 4 noci)

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

NÁRODNÍ PARK PIENINY ZE SLOVENSKÉ I POLSKÉ STRANY
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
NÁRODNÍ PARK PIENINY ZE SLOVENSKÉ I POLSKÉ STRANY
Poloha
UŽIJTE SI GORALSKÝ PIKNIK, PLAVBU NA PLTÍCH, PROCHÁZKY I DOJENÍ BERANA!
Tento zájezd je určen jak pro ty, kteří se chtějí věnovat poznávání, tak pro turisty, nebo pro ty, kteří chtějí odpočívat v krásném přírodním prostředí. Poznáte rázovitou krajinu Pieninského národního parku s jeho tradicemi i pohostinnými lidmi, stejně jako atraktivní okolí, kde budete moci poznávat i relaxovat. Ubytování je zajištěno v jednoduchých bungalovech s vlastním sociálním zařízením v Haligovcích v Pieninském národním parku. Goralský dvor je známý vyhlášenou domácí kuchyní.
Program

1. den
Odjezd kolem 23. hodiny.
2. den
Pieninský národní park: Červený Kláštor – gotický kostel Sv. Antona a klášter kartuziánů, národní památka – prohlídka. Fakultativně splav na pltích po Dunajci (7 km) nejkrásnější částí národního parku – Lesnica, Lesnické sedlo – Haligovské skály, nocleh.
3. den
Stará Lubovňa - Muzeum zamagurské dědiny a Lubovnianský hrad - dominanta města, původně strážný hrad. Vyšné Ružbachy - lázeňské místo se čtrnácti prameny a travertinovým kráterem. Koupání v termálech. Dnes večer absolvujete goralský picknick (slovenská borovička, předkrm: ovčí sýr, domácí klobása, slanina, zelenina, pltnický guláš připravený na ohni, haligovská palačinka). Nocleh.
4. den
Červený Kláštor - přechod lávkou do Sromowcu Nižnych – polská část Pienin. Vystoupáme na dominantu Pienin Trzy korony (982 m) – na jejich vyhlídkovou galerii. Zdatnější mohou pokračovat až na vrchol Sokolica‚ kterou Poláci nazývají matkou Pienin. Návrat do Červeného Kláštora. Návrat na nocleh.
5. den
Ráno odjezd přes Lysou nad Dunajcem do polských Pienin. Výstup k hrázi přehrady a dále k hradu Niedzica. Potom loďkou pod zříceninu hradu Czorstyn a zpět loďkou k autobusu.Nocleh.
6. den
Ráno odjezd do Krakova - prohlídka nádherného historického města: královský zámek Wawel, katedrála, Královská cesta, kostel P. Marie, Sukiennice - krámky ze 13. stol., univerzita Collegium Maius, uličky starého města, Kazimierz - krakovská židovská čtvrť (UNESCO). Poté odjezd, příjezd zpět v nočních hodinách.
Ubytování
bungalovy - dvoulůžkové ložnice
Cena zahrnuje
4x nocleh v bungalovech v Pieninském národním parku s vlastním soc. zařízením - dvoulůžkové (popř. třílůžkové) ložnicevl. příslušenství
4x polopenze včetně goralského picknicku
doprava
průvodce
povinné pojištění CK
Cena nezahrnuje
plavba na pltích, hudba při goralském pikniku
Slevy
first minute 6% do 10. 1.
first minute 4% do 10. 2.
first minute 3% do 10. 3.
Seniorská sleva 55+: 250 Kč (nesčítá se s jinými slevami)

Poloha

Informace o zemi

Pořádající ck: Erika Tour, s.r.o. IČO: 13571231
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami