RAKOUSKO - ČESKO - Mikulovsko - 2019!

destinace: Rakousko, Štýrsko, Štýrsko - ostatní

termín: 28.07. (Ne) - 03.08. (So) 2019 (7 dní, 6 nocí)

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

RAKOUSKO - ČESKO - Mikulovsko - 2019!
RAKOUSKO - ČESKO - Mikulovsko - 2019!

Ceny

Popis zájezdu
AUTOKAROVÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Hustopeče - Pavlov - CHKO Pálava - Lednicko-valtický areál - Mikulov - Schönbrunn - Valtice...termín 28.07.-03.08.2019
Program
1. den
Odjezd z Prahy v cca 7 hod. Zastávka v moravských HUSTOPEČÍCH, městě vyhlášených burčákových slavností, které se navíc může pochlubit středoevropským unikátem - dvěma mandloňovými sady. Procházka centrem, jehož dominantu tvoří kostel sv. Václava a svaté Anežky České, kašna Žumberák a Sloup Nejsvětější Trojice. Návštěva ARCHEOPARKU PAVLOV - moderní expozice zpřístupňující jednu z nejvýznamnějších pravěkých lokalit doby lovců mamutů na světě. Vycházka známou vinařskou obcí PAVLOV. Ubytování v Mikulově.
2. den
Nenáročný turistický program v malebné CHKO PÁLAVA (biosférická rezervace UNESCO) s typickými vápencovými skalami a řadou archeologických památek či zřícenin. Trasa povede z Klentnice soutěskou na Dívčí hrady s výhledem na Novomlýnské nádrže a zpět jižním úbočím hory Děvín (celkem cca 7 km). Fakultativně cca 6 km přídavek v podobě putování po části Svatojakubské cesty přes zříceninu Sirotčí Hrádek a Stolovou horu s krásnými výhledy až na ubytování. Možnost návštěvy jeskyně Na Turoldu, posezení ve vinném sklípku v Mikulově nebo koupání. Nocleh.
3. den
Přejezd do Lednice. Za odborného výkladu místního průvodce návštěva fakultní, tzv. AKADEMICKÉ ZAHRADY s pestrou paletou domácích i exotických druhů rostlin. Prohlídka proslulého LEDNICKO-VALTICKÉHO AREÁLU (UNESCO), jedinečného celku přestavěného knížaty z Lichtenštejnu v jeden velký park s množstvím drobných staveb barokní architektury a romantického stylu: zámek Lednice patřící mezi nejvýznamnější památky ČR, zámecký skleník s tropickými palmami, minaret - 62 m vysoká rozhledna, maurská vodárna, Janův hrad - umělá zřícenina loveckého zámečku... Návrat na ubytování.
4. den
Prohlídka MIKULOVA, založeného ve 13 stol. Přemyslem Otakarem I. Architekturu města výrazně ovlivnila silná židovská komunita, která se zde usadila v 15. stol. Působil zde i stvořitel legendárního Golema - rabi Löw. Navštívíte židovskou čtvrť se synagogou a židovským hřbitovem, místní barokní zámek s obřím sudem, Dietrichsteinskou hrobku a vystoupáte na Svatý kopeček, který je dějištěm mnoha pověstí. Posezení u sklenky dobrého vína nebo relaxace na koupališti. Nocleh.
5. den
Celodenní výlet do Rakouska. Návštěva zámku SCHÖNBRUNN - bývalé letní rezidence Habsburků s honosnými císařskými komnatami (Zrcadlový sál, Modrý čínský salon, Milionový pokoj...), muzeem kočárů, skleníky, reprezentativními zahradami s Neptunovou kašnou, památníkem Gloriet s nádherným výhledem a nejstarší ZOO na světě. Návrat na ubytování.
6. den
Návštěva okouzlujícího vinařského města VALTICE, jehož centru vévodí skvosty barokní architektury - zámek a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Procházka voňavou bylinkovou zahradou. Prohlídka muzea železné opony prezentující historii pohraniční služby v období 1951-1989. Pěší výlet k empírové kolonádě na Rajstně, naučnou Vinařskou stezkou nebo tzv. "Stezkou bosou nohou" (obě stezky měří cca 5 km). Návrat na ubytování.
7. den
Cestou domů zastávky u triumfálního oblouku DIANIN CHRÁM sloužícího jako shromaždiště nebo zázemí lovců, v POŠTORNÉ s ojedinělým novogotickým farním kostelem Navštívení Panny Marie zbudovaným z červených cihel a u APOLLONOVA CHRÁMU s empírovými dórskými sloupy a vyhlídkovou terasou. Příjezd ve večerních hodinách (Praha cca 19 hod.).
Ubytování
6x ubytování v penzionu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
Stravování
6x polopenze
Odjezdy
Beroun
Kladno
Nové Strašecí
Plzeň (příplatek)
Praha
Rakovník
Cena zahrnuje
dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet)
6x ubytování v penzionu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
6x polopenzi
průvodce
pojištění CK proti úpadku

Poloha

Informace o zemi

Pořádající ck: Mamut Tour, s.r.o. IČO: 43763057
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami