TURISTIKA V OKOLÍ ZUGSPITZE

destinace: Rakousko, Poznávací zájezdy - Rakousko, Rakousko

termín: 29.08. (St) - 03.09. (Po) 2018 (6 dní, 5 nocí)

doprava: Autobus /

strava: Snídaně

TURISTIKA V OKOLÍ ZUGSPITZE
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
TURISTIKA V OKOLÍ ZUGSPITZE
Poloha
Putování na rakousko-německém pomezí.
Zájezd pěší turistiky s poznávací činností. Zážitkem bude výhled z nejvyššího německého vrcholu Zugspitze, přechod vzdušného mostu, který se klene v závratné výšce nad údolím a průchod hlubokou soutěskou po železné lávce zabudované vysoko ve skalní stěně. Příroda kolem Garmisch-Partenkirchenu nabízí přátelská údolí, slunné louky, vonící lesy, bohaté možnosti pro horolezectví a vrcholky s nádherným výhledem.
Program
1. den: odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun do Rakouska.
2. den: KARWENDELGEBIRGE – lanovkou na hřeben pohoří Seefelder Joch 2060 m. Výstup k chatě Nordlinger Hütte 2239 m a stejnou cestou zpět, 3 hodiny. Zdatnější výstup na vrchol Reither Spitze 2374 m s kruhovým výhledem na nejvyšší rakouská pohoří. Zpět k horní stanici lanovky. SEEFELD – sportovní tyrolská horská obec ležící pod alpskými vrcholky.
3. den: FERNPASS – v závratné výšce nad údolím se klene visutý most, který spojuje zříceninu hradu Ehrenberg s pevností Fort Claudia. Přechod po 400 m dlouhém vzdušném visutém mostě, který se klene až 115 m vysoko nad údolím. Můžete zde otestovat strach z výšek. Přechod vzdušného mostu není povinný. Prohlídka zříceniny hradu Ehrenberg a pevnosti Fort Claudia. LINDERHOF – zámek v osamělé horské krajině obklopený nádhernými zahradami je nejintimnější zámeckou stavbou Ludvíka II., oblíbené sídlo pohádkového krále. ETTAL – benediktinský klášter, interiér se honosí bohatou rokokovou štukovou výzdobou, řeholníci vyrábějí v klášteře výborné ovocné likéry, ochucené koňaky a pivo.
4. den: ZUGSPITZE 2962 m – nejvyšší vrchol Německa s kruhovým výhledem na nejvyšší rakouská pohoří. Účastníci budou mít možnost využití lanovky z rakouské strany nahoru i dolů. Alternativně lze na vrchol vyjet zubačkou. EIBSEE – túra 7 km dlouhá okolo nádherného jezera, možnost krácení. PARTNACHKLAMM – odpoledne vycházka do divoké soutěsky.
5. den MITTENWALD – hezké městečko ležící nedaleko GA-PA na hranicích Rakouska a Německa. LEUTASCHKLAMM – dramatická soutěska, dopoledne nezapomenutelná vycházka po visutém železném chodníku uchyceném ve skalní stěně. Odpoledne možnost vyjetí lanovkou na vrchol Wank, vycházka s úžasnými výhledy na Zugspitzi. GARMISCH-PARTENKIRCHEN – nejznámější zimní turistické a sportovní středisko (známé jsou novoroční skoky na lyžích a závody ve sjezdovém lyžování). Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.
6. den: návrat v ranních hodinách.
Ubytování
hotel.
Stravování
snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 960,- Kč.
Slevy
I.
a) DĚTSKÁ - slevu ve výši 10% ze základní ceny, nejvýše 1 000,- Kč, poskytujeme dětem do 15 let. V případě, že i obchodní partner (například ubytovatel) poskytne slevu, může CK přiznat slevu vyšší.
b) DĚTSKÁ - slevu ve výši 30% ze základní ceny poskytujeme dětem a juniorům do 21 let při účasti dvou dospělých osob.
c) SPHERE CARD - slevu ve výši 5% ze základní ceny poskytujeme držitelům věrnostní karty Sphere card. Je nutné předložit kartu nebo zaslat její fotokopii.
d) KČT - slevu ve výši 5% ze základní ceny poskytujeme členům Klubu českých turistů. Je nutné předložit kartu Členský průkaz nebo zaslat její fotokopii.
e) STUDENTSKÁ - slevu ve výši 4 - 5% ze základní ceny, nejvýše 500,- Kč (zlevněná cena), poskytujeme juniorům do 21 let, studentům do 26 let po předložení průkazu.
f) VĚRNOSTNÍ - slevu ve výši 4 - 5% ze základní ceny, nejvýše 500,- Kč (zlevněná cena), poskytujeme klientům, kteří se v období 2013 - 2016 zúčastnili alespoň tří vícedenních zájezdů s naší cestovní kanceláří. Tato zlevněná cena je uvedena za cenou základní (za lomítkem) Klienti, kteří uplatňují nárok na tuto slevu, musí ve smlouvě o zájezdu uvést název (nebo alespoň cílovou zemi) a rok nejméně tří zájezdů, kterých se zúčastnili v posledních čtyřech letech. Sleva se neposkytuje spolucestujícím nebo rodinným příslušníkům, kteří na ni nemají nárok.
g) SOKOLSKÁ - slevu ve výši 4 - 5% ze základní ceny, nejvýše 500,- Kč (zlevněná cena), poskytujeme členům České obce sokolské. Je nutné předložit členský průkaz nebo zaslat jeho fotokopii.
h) SKUPINOVÁ - slevu ve výši 4 - 5% ze základní ceny, nejvýše 500,- Kč (zlevněná cena), poskytujeme skupinám nad 6 osob.
i) SENIORSKÁ - slevu ve výši 2% ze základní ceny poskytujeme seniorům nad 60 let.
OZP - slevu ve výši 5% ze základní ceny poskytujeme pojištěncům oborové zdravotní pojišťovny. Je nutné předložit kartu pojištěnce nebo zaslat její fotokopii.
Jednotlivé slevy nelze slučovat. Je nutné využít tu, která je pro klienta výhodnější. Slevy se nepočítají z doplatků - například z pojištění nebo stravování.
II.
Slevu 100,- Kč poskytujeme za včasný nákup, tj. při podání smlouvy o zájezdu s dodržením termínu splatnosti zálohy a doplatku (dle Všeobecných podmínek cestovní kanceláře) více než 3 měsíce před jeho konáním u zájezdů s cenou vyšší než 4 000,- Kč.
Tuto slevu lze sloučit s případnou slevou v bodě I.
Cena zahrnuje
3x ubytování, 3x snídaně a průvodce
přeprava (odjezd předběžně v 22 hodin - návrat předběně v 6 hodin)

Poloha

Informace o zemi

Pořádající ck: Hoška Tour IČO: 43518621
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami