Mimosa Studio Hotel

destinace: Portugalsko, Madeira, Funchal

termín: 10.10. (Po) - 17.10. (Po) 2022 (8 dní, 7 nocí)

doprava: Letecky / Praha

strava: Dle programu

Mimosa Studio Hotel
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
Mimosa Studio Hotel

Ceny

Popis zajezdu
Poznávací zájezd Madeira s turistikou
Rozeklané štíty hor, výhledy na širý oceán i vnitrozemí a malebné domky v údolí. Snové pěšinky podél levád a jedinečná ostrovní kultura i gastronomie. Poznejte Madeiru s Experitour a zkušenou průvodkyní Katkou Kozákovou. Nazujte pohodlné boty a prošlápněte s námi ostrov věčného jara zasvěcený milovníkům turistiky. Na našem zájezdu se s Madeirou seznámíte v řijnu, jenž je měsíc, který je svkělým měsícem pro všechny aktivity. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje kolem letních 25 °C a ani v noci běžně nepadá pod 13 °C. 
Základní informace Nezapomenutelné treky různorodou krajinou, koupání v Atlantiku Turistika podél levád Ubytování u moře v blízkosti hl. města Funchal Výšlap na nejvyšší horu Madeiry O hotelu  Po celou dobu pobytu budeme ubytovaní na jednom místě. Zázemím nám bude příjemný hotel kategorie 3*, který disponuje vnitřním i venkovním bazénem i posilovnou.  Poloha a popis  Hotel se nachází v přímořské části města Funchal, hlavního města Madeiry, a v jeho okolí najdete mnoho restaurací, barů i obchodů. Místními i turisty oblíbený mořský komplex Lido s pohodlným přístupem na pláž, bazény se slanou vodou atd., je od našeho hotelu vzdálen necelý kilometr. Cesta do centra města trvá městskou dopravou přibližně 30 minut. Pokoje Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou s WC. Nechybí TV, telefon, fén, malá plně vybavená kuchyňka a bezplatná Wi-Fi. K dispozici jsou dvoulůžková studia s možností přistýlky. Ke každému studiu náleží balkon s výhledem do zahrady a na bazén. Stravování V ceně zájezdu jsou zahrnuty bohaté hotelové snídaně podávané formou bufetu. Oběd probíhá většinou „v terénu“. Večeře vám v případě zájmu zajistíme přímo v hotelu. Toužíte-li ochutnat lokální kuchyni, můžete vyrazit do jedné z okolních restaurací.  Informace o průvodci Zájezdem vás provede zkušená a u našich klientů oblíbená průvodkyně Kateřina Kozáková. Portugalsko je jejím druhým domovem, dlouhá léta zde žila a její nadšení z madeirské přírody a kultury zaručeně přenese i na vás.
Program

1.-8.den

1. DEN
Odlet z Prahy do cílové destinace, Funchalu. Po transferu na hotel následuje osobní volno a informační schůzka s průvodkyní. 

2. DEN
Stará vinařská cesta: Připravte se na zahřívací etapu. Autobusem vyrazíme k městečku Machico, odkud se vydáme po staré vinařské stezce. Ta nadchne svou pestrostí a střídáním několika typů krajin. Podél levád, pro Madeiru typických zavlažovacích kanálů, dojdeme k borovému háji, odkud se vyhoupneme do sedla Boca do Risco. Zde se nám otevřou oslnivé výhledy na severní pobřeží Atlantického oceánu. Cílem druhého dne bude pobřežní vesnička Porto da Cruz, kde si dopřejeme zasloužený oběd a případně i osvěžení ve vlnách Atlantiku. Cestou zpět nemineme poutní místo Monte, místo posledního odpočinku rakouského císaře Karla I., posledního panovníka habsburské říše. Milovníci dobrodružství můžou vyzkoušet typickou madeirskou atrakci – jízdu na proutěných saních. Cena nezapomenutelného zážitku je 15 euro/osoba a není zahrnuta v ceně zájezdu.
Náročnost: střední; 11 km. 

3. DEN
Třetihorními lesy podél levády: Naší první zastávkou budou sádky se pstruhy v Riberio Frio sloužící k obnově populace pstruhů v říčkách a bystřinách po celé Madeiře. Další etapa nás přenese do jedinečného světa Karla Zemana a jeho Cesty do pravěku. Tajemná
atmosféra stínu třetihorního lesa a cesta podél levády je silným zážitkem. V místech, kde les ustoupí, nás čekají dechberoucí pohledy na pobřeží. Míříme do vesničky Portela, odkud se autobusem vydáme do městečka Machico. Právě zde můžeme v klidu poobědvat nebo se vykoupat.
Náročnost: lehká/střední; 11 km

4. DEN
Až na vrcholky hor: Dnes ve znamení silných zážitků! Hory s dramatickými výhledy připomínající Nový Zéland či jižní Ameriku se nachází pod nejvyšší horou Pico Ruivo (1 862 m. n. m.). Ze sedla Pico do Areiero se vydáme hřebenovkou, která si svými jedinečnými
rozhledy získá srdce každého turisty. Nebudete-li se na výstup cítit, můžete se vydat náhradní cestou, se kterou vás na místě seznámí naše průvodkyně. Krásným zážitkem bude i vysokohorský piknik v chatě pod vrcholem. Cestou zpět na hotel se zastavíme v městečku Santana, které zdobí typické a extrémně fotogenické pastevecké domky.
Náročnost: vysoká; 11 km

5. DEN
Volno s možností fakultativního výletu: Čas na trochu volna. Užijte si hotelové služby nebo se vydejte na průzkum hlavního města  Funchalu. Naše průvodkyně vám ráda doporučí, která místa stojí za vidění. Budete-li mít zájem, můžete využít nabídku fakultativního výletu. I s ní vás seznámí naše průvodkyně. Orientační cena fakultativního výletu je 40–50 euro/osoba. 

6. DEN
Západní část ostrova: Naší pozornosti nesmí uniknout ani západní část ostrova – pojďme ji společně objevit právě dnes. Cestou se zastavíme na útesu Cabo Girao, jednom z 10 nejvyšších útesů na světě (580 m). Vyhlídka z něj opravdu nemá konkurenci. Poté se
vydáme podél levády Ribeira da Janela zasazené do krajiny eukalyptových lesů. Zaslouženou odměnou nám na konci dne budou lávové bazénky v Porto Moniz. Koupání a oběd s výhledem na moře? Za nás perfektní plán!
Náročnost: středně těžká; 11 km

7. DEN
Polopouštní krajina v oblasti Mysu svatého Vavřince: Kulisou naší poslední společné etapy bude nejvýchodnější bod Madeiry, mys svatého Vavřince. Pro oblast, která je esencí madeirské pestrosti a rozmanitosti, je typická polopouštní krajina – zcela jiná tvář tohoto
jinak bujně zeleného sopečného ostrova. Putování po Madeiře zakončíme ve vlnách Atlantiku, na oblíbené písčité pláži Prainha, jediné pláži s tmavým lávovým pískem na Madeiře. 
Náročnost: středně těžká; 7,5 km

8. DEN
Osobní volno a čas na sbalení. Transfer na letiště a odlet domů.

Experitour si, především v závislosti na počasí nebo dopravě, vyhrazuje právo změnit naplánovaný program. Změnou programu se rozumí, že některá výše zmíněná místa nemusíme navštívit vůbec. Náš tým ale udělá maximum pro to, abyste o nic nepřišli.

Cena zahrnuje
letecká doprava na přímém letu Praha-Funchal (vč. tax, poplatků a odbaveného zavazadla) transfer letiště - hotel - letiště 7× ubytování ve dvoulůžkovém studiu v hotelu kategorie 3* v blízkosti Funchalu 7× snídani služby zkušeného, česky mluvícího průvodce během celého zájezdu pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
cestovní pojištění (není-li objednáno ve službách) V ceně zájezdu nejsou zahrnuty vstupenky do navštívených objektů, či případné fakultativní výlety. Ceny vstupů se pohybují rámcově do 1 000 Kč. Večeře – lze přikoupit za 3 250 Kč/osoba/pobyt
Poznamka
Kategorie dítě: do věku 11,99 let (platí pro přistýlku)

Poloha

Informace o zemi

Oficiální název: Portugalská republika

Hlavní město: Lisabon

Rozloha: 92 391 km² (108. na světě)

Časové pásmo: GMT +0 (oproti ČR o hodinu méně, zavádí letní čas)

Obyvatelstvo: 10,3 milionu (87. na světě)

Jazyk: portugalština

Náboženství: katolické (více než 80 %)

Měna: euro (EUR)

 

Za oceánským vánkem

Portugalská krajina je zrcadlem Atlantického oceánu, pyšní se divokým pyrenejským pohořím i horkými planinami. Zároveň je to krajina plná historicky cenných památek, milých lidí a její pobřeží lemují romantické písčité pláže. Nejoblíbenější přímořskou destinací je přitom Algarve na jihu země, kde v letních měsících šplhají teploty nad tropické hodnoty. Podzimní a zimní měsíce bývají na pevnině deštivé se silnými větry a horské oblasti většinou pokryje sníh. K Portugalsku se dále řadí souostroví Azory, které jsou o něco chladnější, a věčně zelená Madeira, kde téměř celý rok panují příjemné teploty kolem 25 °C. Svou rozmanitostí tak Portugalsko vytváří řadu příležitostí, jak zde strávit dobrodružnou, poklidnou nebo také odpočinkovou dovolenou.

Metropole v ústí řeky Tajo

Pokud přemýšlíte, kam v Portugalsku za památkami, určitě se vydejte do hlavního města Lisabon. Podle řady historiků byl Lisabon založen Féničany již v roce 1200 př.n.l., a je tak druhým nejstarším evropským městem (po Athénách). Féničanům je přisuzován i původ dnešního názvu hlavního portugalského města. Název Lisabon pravděpodobně pochází z fénického spojení „Allis Ubbo“, což v překladu znamená „bezpečný přístav“. Lodní doprava byla pro velkoměsto důležitá již před stovkami let. Lisabon byl totiž vystavěn na břehu širokého ústí řeky Tajo. Nejdelší řeka Pyrenejského poloostrova je přitom klíčovou dopravní tepnou, po které pluly slavné lodě mířící do oceánských vod za objevováním nových zemí.

Bohatá historie Lisabonu za sebou zanechala pozoruhodné stopy. Jednou z nich je Belémská věž. Mohutná stavba ve stejnojmenné čtvrti sloužila nejen k obraně města, ale také jako vězení či maják. V blízkosti věže se nachází klášter jeronymitů, úchvatná ukázka portugalské pozdní gotiky, kde jsou pohřbeni významní vládci. Budete-li v blízkosti kláštera, určitě ochutnejte tradiční vaječné košíčky Pastel de Belém, které tu pekli místní mniši již v 19. století.

Nejstarší čtvrtí města je Alfama, jediná oblast Lisabonu, která přežila drtivé zemětřesení v roce 1755. Na jejím okraji se nachází působivý středověký hrad São Jorge. Nejenže se tu můžete podívat do muzea, ale budete odtud mít nádherný výhled do okolí.

Lisabon se však nechlubí jen zajímavými historickými památkami, ale také živou a přátelskou atmosférou. Stačí se vydat za nákupy či na kávu do čtvrti Baixa nebo do typických barů v oblasti Bairro Alto. Lisabon toho nabízí opravdu spoustu a cestu za památkami si můžete zpříjemnit třeba projížďkou tradiční dřevěnou tramvají číslo 28.

Výlety po Portugalsku

Ačkoli Lisabon vás může zaměstnat na několik dní či dokonce týdnů, Portugalsko je plné dalších zajímavých míst. Kousek od hlavního města se nachází pohádková Sintra, kde si portugalská šlechta budovala své velkolepé paláce. Za návštěvu určitě stojí také Batalha, která se nachází asi sto kilometrů severně od Lisabonu. Město se pyšní působivým gotickým klášterem s obrovským zdobeným portálem. Odtud je to pak kousek do Tomaru, kde vás ohromí sídlo Řádu templářských rytířů.

Doporučujeme vám také navštívit Porto, druhé největší město Portugalska. Naleznete ho na severu a můžete tu vidět památky snad ze všech etap historického vývoje země. Jak již název napovídá, právě odtud také pochází červené sladké víno zvané portské. Nedaleko Porta pak můžete objevit Bragu, kolébku portugalské kultury. Město vás oslní úchvatnou katedrálou, barokní svatyní Bom Jesus a stejnojmenným parkem. Severozápad země pak nabízí nádherné národní parky.

Vydáte-li se na jih, můžete tu objevit příjemné malé městečko Evora s římským chrámem z 1. století. Nejlákavější jižní destinací je bezesporu Algarve s překrásnými plážemi. V průběhu roku se tu také koná řada zajímavých festivalů, včetně karnevalu. Algarve je také jistou volbou pro milovníky rušného nočního života.

Fado a osudy Portugalska

Navzdory své geografické blízkosti ke Španělsku si Portugalsko zachovalo unikátní kulturu včetně jazyka. Portugalštinou dnes hovoří dokonce devět států a je velmi blízká galicijštině ze severozápadního cípu Španělska. Klíčovou součástí portugalské kultury je takzvané Fado. Jedná se o tradiční styl hudby, která je s Portugalskem spjata více než dvě staletí. Fado znamená v překladu osud, vyznačuje se truchlivou melodií a smutným textem, který většinou zpívá žena doprovázená kytarou.

Melancholické Fado je odrazem portugalské historie i kultury. Portugalsko se mezi ostatními evropskými státy vyjímá tím, že své hranice si drží již 900 let. V dějinách přitom hrálo velmi důležitou roli, a to zejména svými zámořskými objevy v 15. a 16. století. Hlavní postavou portugalského kolonialismu byl slavný mořeplavec Vasco da Gama, který je spjatý zejména s obsazováním Indie. Do portugalského impéria však později spadala i Brazílie, asijské Macao a africké státy Mozambik či Angola. Na počátku 20. století se pak portugalská monarchie proměnila v republiku. Stejně jako Španělsko si v této době prošlo krušnými časy diktátorství. Od roku 1974 se však Portugalsko demokratizovalo a od roku 1986 je jedním ze státu Evropské unie. Dnes je Portugalsko známé jako největší producent korku na světě a proslavilo se také svými elektrárnami, které vyrábějí elektřinu z nárazů mořských vln.

V Portugalsku si přijdou na své i milovníci golfu. Země byla dokonce v roce 2008 vyhlášena nejlepší golfovou destinací. Dalším populárním sportem v Portugalsku je surfování a za vlnami sem míří ti nejlepší borci z celého světa.

Divoké Azory a romantická Madeira

Unaveni pevninou a městy? Ukryjte se na portugalské ostrovy! Milovníci přírodních parků a divočiny se budou na Azorech cítit jako v ráji. Devět ostrůvků nabízí jak úžasné krajinné scenérie, tak i nádherné pláže a téměř zaručené soukromí. Kvůli velmi proměnlivému počasí na Azory příliš turistů nemíří, za to je zde obrovská rozmanitost živočichů a rostlin.

Turisté naopak míří spíše na portugalský ostrov Madeira, které se přezdívá zelená perla Atlantiku. Skoro po celý rok zde panují ideální teploty pro výlety i koupání v moři.

Dovolená v Portugalsku tak může mít spoustu podob. Od útěku na ostrov či odpočinek na pláži až po objevování bohaté historie a zajímavé kultury. Je jen na vás, čemu dáte přednost. Portugalsko vás svou krásou zaručeně překvapí.

Pořádající ck: CK Experitour s.r.o. IČO: 24 221 414
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami