MEXIKO - ZA AZTÉKY A SOPKAMI

destinace: Mexiko, Poznávací zájezdy - Mexiko, Mexiko

termín: 02.12. (Čt) - 12.12. (Ne) 2021 (11 dní, 10 nocí)

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

MEXIKO - ZA AZTÉKY A SOPKAMI
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
MEXIKO - ZA AZTÉKY A SOPKAMI

Ceny

Popis
Okruh kolem hlavního města Mexika bez většího cestování, přesto velmi pestrý a zajímavý. Monumentální pyramidy, chrámy a sochy Aztéků, Toltéků a dalších předkolumbovských indiánů. Skvostná koloniální historická města Taxco a Puebla. Největší samostatné město světa Ciudad de México. Pětitisícové aktivní vulkány Citlaltépetl a Popocatépetl, výstup ke kráteru sopky Xinantécatl. Kaktusy, jeskyně, termály, temperamentní obyvatelé, mariachi, tequila…
Program

1-2. den
Let do mexické metropole Ciudad de México: historické centrum (UNESCO) - náměstí Zócalo s katedrálou a indiánskou kulturou, ruiny aztécké metropole Tenochtitlánu, poutní bazilika Guadalupe, Torre Latinoamericana: vyhlídka ze 44. patra, noční mariachi.
3-. den
Za příznivých podmínek výjezd do Cortésova průsmyku (3650 m): procházka s výhledy na sopky Popocatépetl (5452 m) a Iztaccíhuatl (5286 m). Španělská koloniální Puebla (UNESCO) se 70 kostely a kláštery, talaverská keramika.
4-5. den
Cholula: největší pyramida světa. Nejvýznamnější město prekolumbovských civilizací - kultovní Teotihuacán (UNESCO): pyramida Slunce a Měsíce, reliéfy Opeřeného hada aj. Areál v Tule: slavné sochy toltéckých válečníků.
6-8. den
Možnost výstupu ke kráteru zasněžené sopky Nevado de Toluca (Xinantécatl - 4680 m). Vyhlášené termální lázně Ixtapa de la Sal s horkými prameny. N.P. Grutas de Cacahuamilpa - mamutí komplex krasových jeskyní. Horské „stříbrné“ Taxco: impozantní katedrála, krámky se stříbrem a zlatem, malovaná keramika, pestré trhy. Návrat do hlavního města.
9-11. den
Národní antropologické muzeum, „Benátky“ Mexika - Xochimilco (UNESCO): v gondolách po kanálech. Zahrady, květiny, mariachi, tradiční mexické trhy se zvířaty, lektvary, ovocem, zeleninou a dalšími produkty. Nákup suvenýrů. Odlet domů.
Ubytování
9x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 4600 Kč (9x)
Stravování
9x snídaně
Doprava
Letecká včetně tax a poplatků, pronajatý minivan (minibus), v Mexico City taxi, popř. metro

Poloha

Informace o zemi

Pořádající ck: NOMÁD, s.r.o. IČO: 49970844
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami