Club Esse Posada Beach Resort ****

destinace: Itálie, Sardinie, Palau / Cala Capra

termín: 05.10. (So) - 12.10. (So) 2019 (8 dní, 7 nocí)

doprava: Vlastní /

strava: Polopenze s nápoji

Club Esse Posada Beach Resort
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
Club Esse Posada Beach Resort ****

Ceny

Poloha
Hotel klubového typu je situován na severním pobřeží Sardinie, v oblíbené turistické oblasti Smaragdového pobřeží, naproti působivému souostroví a národnímu parku La Maddalena, pouhých 50 m od krásné písečné pláže a 500 m od centra městečka Palau, kde najdete restaurace, bary, cukrárny a obchůdky s rozmanitým zbožím. Severní pobřeží ostrova je typické množstvím menších, většinou písečných pláží umístěných v zátokách obklopených skalami a bohatou vegetací. Přístav v Olbii je vzdálen 40 km, v Golfo Aranci 45 km. Vzdálenost od letiště v Olbii: 44 km (cca 50 min).
Vybavení
Hostům je k dispozici non-stop recepce, hala, klimatizovaná restaurace v sardinském stylu s velkou terasou, piano bar, 2 bazény, 1 tenisový kurt, 1 víceúčelový kurt, plážový volejbal, amfiteátr s večerním programem, bazar, venkovní nehlídané parkoviště. Za poplatek: denní tisk, prádelna, pronájem gumových člunů, aut, skútrů, fakultativní výlety. Wi-Fi ve společných prostorách v ceně v rámci klubové karty. Malá zvířata do 20 kg v části "Sa Marina" na vyžádání, za poplatek. (Zákaz vstupu do společných prostor a na hotelovou pláž).
Ubytování
Hotelový resort tvoří 2 části - "Sa Posada" s celkem 116 pokoji situovanými v centrální části hotelu a zařízenými v tradičním sardinském stylu. Část "Sa Marina" má 30 prostornějších pokojů, které jsou navíc vybaveny malým kuchyňským koutkem a venkovním patiem a jsou situovány cca 50 m od pláže (pokoje jsou bez příplatku, dostupnost k ověření u prodejce). Všechny pokoje STANDARD pro 2 - 4 osoby (3. a 4. lůžko formou palandy) jsou vybaveny individuální klimatizací, mini lednicí, TV, telefonem a koupelnou se sprchou a fénem. Postýlka pro dítě do 3 let za poplatek, na vyžádání. Hotel disponuje také pokoji pro hendikepované. Na vyžádání rodinné pokoje FAMILY ROOM v části "Sa Marina" pro 5 osob - tvoří je 2 oddělené pokoje s 1 společným vstupem, koupelnou, kuchyňkou a malým patiem. Min. 3 dospělí. Jednolůžkové pokoje jsou vždy na vyžádání a za příplatek - dle aktuální kapacity hotelu. Check-in: 16:00 h, check-out: 10:00 h. Při zakoupení klubové karty Esse Plus dřívější check-in 14:00 a pozdní check-out 12:00 h. Min. pobyt 7 nocí v období 18. 6. - 10. 9. 2019, v ostatních obdobích na vyžádání min. 4 noci (k ověření v CK).
Stravování
Polopenze s nápoji - snídaně a večeře formou bufetu, filtrovaná voda, místní víno a pivo. Za příplatek plná penze s nápoji - oběd rovněž formou bufetu - bohatý výběr předkrmů, 1. a 2. chodů, příloh, dezertů (večer). Nápoje k jídlu v ceně: filtrovaná voda, červené a bílé lokální víno, pivo. Hotelová restaurace v sardinském stylu, s nádherným výhledem na záliv Monti Russu, nabízí široký výběr místních specialit, pizzu i mezinárodní kuchyni. K dispozici je bohatá nabídka místních a italských vín. Na vyžádání bezlepková dieta. Pro děti denně: RistoMini "Banchetto dell´Eroe", speciální menu, které mohou děti jíst s animátory v dětském koutku. K dispozici Biberoneria - speciální prostor pro rodiče s dětmi do 3 let, dostupný 24 h denně, kde lze dětem připravit kojeneckou stravu. K dispozici jsou základní suroviny.
Charakteristika
Výraz "Sa Posada" v sardinském jazyce znamená "místo odpočinku" a plně vyjadřuje prastarý smysl pro pohostinnost a vnímání času přátelských obyvatel Sardinie. Hotel u moře je ideální pro rodiny s dětmi i klienty preferující aktivní dovolenou.
Pro děti
V rámci klubové karty v ceně pobytu: Dětské kluby: Pink Hero - růžový tučňák čeká na nejmenší hrdiny, kteří s ním budou tančit, hrát si a rozšiřovat svojí fantazii. Hero Camp - (3 - 13 let) kemp pro děti s profesionální péčí, vybaveným dětským hřištěm, divadlem, hernou a společnou místností s TV (děti jsou rozděleny na skupiny dle věku). Young Club - (13 - 18 let) pro milovníky sportovních her v bazénu, společenských tanců, her a a turnajů, přípravy kabaretního představení a společenských her. Dětský koutek a menu v restauraci, kde mohou děti společně jíst s animátory. Pro děti do 3 let je k dispozici Biberoneria - 24 h denně otevřená místnost pro maminky s dětmi, kde je možnost vaření ze zdejších surovin vhodných pro děti (za poplatek).
Sport a animace
Klienti mohou v rámci klubové karty využívat: 2 bazény, kurty na tenis a mini fotbal, aktivity dětských klubů, kolektivní kurzy plavání, lukostřelby, fitness, vodní gymnastiky, plážový volejbal, kanoe, skupinové tance, zumbu, karaoke, vstup do divadla pro večerní představení. Za poplatek: pronájem skútrů, aut, gumových člunů, fakultativní výlety.
Další služby
Při zakoupení klubové karty Esse Plus (platba na místě) v ceně: dřívější check-in: 14:00h, pozdní check-out: 12:00 h, welcome drink na pokoji při příjezdu, oběd zdarma v den odjezdu, přednostní rezervace stolu v restauraci, slunečník a křesílka na pláži, 1x náplň minilednice na pokoji (Cola, Fanta, Sprite, pivo, voda - 2 ks od každého), plážové ručníky (výměna 1x denně), sleva 10 % v butiku (kromě denního tisku), možnost oběda "Lunch Around" - oběd v některém z partnerských hotelů Club Esse (nutná rezervace den předem, zdarma při pobytu s plnou penzí, za příplatek při polopenzi).
Pláž
Pláž dell'Isolotto se nachází cca 350 m od hotelu. Klienti mohou využívat slunečníky a lehátka do vyčerpání kapacity (v ceně klubové karty) ve dvou částech - "Relax" (klidnější) nebo "Energy" (zde probíhají animační programy a aktivity Hero Camp). Plážové osušky za poplatek (rezervace předem). 200 m od hotelu je psí pláž Bau Bau.
Cena nezahrnuje
Pojištění - doporučujeme sjednat. Nabídka pojištění
Cena zahrnuje
LETECKÝ ZÁJEZD: Zpáteční letenku včetně tax, transfer z/na letiště, ubytování s polopenzí s nápoji nebo za příplatek s plnou penzi s nápoji, klubovou kartu, služby delegáta od 1. 6. do 30. 9. 2019. VLASTNÍ DOPRAVA: Ubytování s polopenzí s nápoji nebo za příplatek s plnou penzi s nápoji, klubovou kartu, služby delegáta od 1. 6. do 30. 9. 2019.
Poplatky na místě
Povinné: Dítě do 3 let - poplatek za postýlku a přístup do koutku Biberoneria: € 7/ dítě/ den (nutno vyžádat předem). Max. 1 postýlka / pokoj. Fakultativní (na vyžádání, nepovinné): Malé domácí zvíře (do 20 kg) - € 50/ pobyt, max. 1 zvíře / pokoj. Klubová karta Esse Plus: € 40/ pokoj/ den - zahrnuje dřívější check-in ve 14:00 h, pozdní check-out do 12:00 h, welcome drink, oběd v den odjezdu, přednostní rezervace stolu v restauraci, slunečník a křesílka na pláži, 1x náplň minilednice (Cola, Fanta, Sprite, pIvo, voda - 2 ks od každého), plážové ručníky (výměna 1x denně), sleva 10 % v butiku (kromě denního tisku), možnost oběda "Lunch Around" v některém z partnerských hotelů Club Esse (bez příplatku při plné penzi, za příplatek € 10/ os., dítě 3-12 let sleva 50%).
Speciální nabídky
Speciální nabídka 1 dospělý + 1 dítě do 13 let : dítě sleva 50 % z ceny ubytování (již aplikováno v ceně - kategorie STANDARD) Na vyžádání speciální sleva pro 4. dospělou osobu ve čtyřlůžkovém pokoji (obsazenost 4 dospělí – může být na úkor prostoru - palandy).
Důležité
Cena zájezdu je kalkulovaná s cenou letenky 8 290 Kč. V závislosti na kapacitě letu se cena letenek zvedá a může být vyžadován příplatek odpovídající rozdílu mezi původní a aktuální prodejní cenou. Pozor, tento hotel má přísnější podmínky než VSP CK: při stornování v období do 45 dnů před začátkem zájezdu 3.000 Kč za každou osobu (v ostatních případech dle VSP CK). Volné termíny jsou vždy výhradně na vyžádání a zpětné potvrzení dostupnosti!

Poloha

Informace o zemi

Itálie

Oficiální název: Italská republika

Hlavní město: Řím

Rozloha: 301 338 km² (69. na světě)

Časové pásmo: GMT +1 (stejné jako v ČR, zavádí letní čas)

Obyvatelstvo: 59,4 milionů (23. na světě)

Jazyk: italština

Náboženství: katolictví (85-90 %)

Měna: euro (EUR)

 

Přes hory, doly, moře, lesy a tisíce let

Už jen tvar Apeninského poloostrova připomínající vysokou botu, na kterém se Itálie nachází, nám napovídá něco o charakteru této země. Kořeny má zapuštěné v Dolomitech, prorůstá zvlněným Toskánskem, roste s velehorami v Abruzzu, vítá tisíce lidí v Římě, stává se divokou v Kalábrii a ústí do rozpálené Sicílie. Z obou stran ji zalévá moře, svrchu hladí středozemní slunce a v podsvětí mafie rozdává karty osudu. Právě taková je Itálie - v každém regionu svým způsobem nádherná. Umí být mrazivá i horoucí, voní po kávě, chutná středozemím, hraje kostelními zvonky a dala lidstvu renesanci.

Slunečné zimní radovánky

Na úpatí Alp objevíme Itálii chladnou, ale zároveň ideální pro zimní sporty. Věhlasná střediska jako Cortina d’Ampezzo, kde se konaly zimní olympijské hry, či Valle d’Aosta na pomezí s Francií a Švýcarském si nemůže nechat žádný milovník lyžování či snowboardingu. Kromě obrovských možností pro zimní dovolenou nabízí severní Itálie i velké bohatství. Díky trojúhelníku Milán - Turín - Janov patří tato oblast mezi nejvýkonnější regionální ekonomiky v Evropě. Všechna tato města v sobě kromě modernity mají i pravého italského ducha, nádherné katedrály a klidná náměstíčka. Nesmíme však zapomenout ani na horské perly jako je například Trento či německy hovořící Bolzano.  

Dovolená u moře pro celou rodinu

Hovoříme-li o severní Itálii, řadě z nás vyplují na mysl také velmi oblíbená letní střediska jako například Benátky, Bibione či Rimini. Ať už preferujete romantickou projížďku na loďce po benátských kanálech nebo odpočinek na jedné z písčitých a slunečných pláží, severovýchodní Itálie je ideální destinací pro strávení kouzelné dovolené u Jaderského moře. Za poslední tři dekády vyrostlo v této oblasti známé jako „benátská riviéra“ desítky akvaparků, lunaparků a dalších příležitostí jak se vyřádit.

V ráji vína

Pokud se vydáme do středu Itálie, objevíme zde rozsáhlé vinice, příjemné podnebí a úžasná historická města. Toskánsko je skutečnou perlou Itálie, které vévodí malebná Florencie, kolébka a živoucí srdce renesance. Stačí se jen posadit se na náměstí, objednat si skleničku vynikajícího toskánského vína a kochat se pohledem na monumentální katedrálu. Toto vám přitom nenabídne pouze slavná Florencie, ale i další podobná a menší městečka jako například Siena či Lucca. Obrovským lákadlem Toskánska je také poutavá šikmá věž v Pise, která udivuje návštěvníky z celého světa! Při průjezdu této kouzelné oblasti stojí za zvážení zastávka v jedné z vinařských vesniček, kde si můžete vychutnat tradiční a vynikající toskánské víno Chianti. Mlsné jazýčky pak zajisté ocení místní kuchyni, která si zakládá na nejvytříbenějším olivovém oleji, ovčím sýru pecorino, sušené vepřové šunce prosciutto či kančím masu a domácích těstovinách či nočkách.

Chaos a genialita věčného města

I přes veškerou rozmanitost má Itálie své pulsující srdce spojující všechny regiony. Řím je neodmyslitelným bodem v programu každého vyznavače poznávací turistiky. Více než tisícovka úchvatných kostelů s malbami a sochami od slavných umělců jako je Michelangelo Buonarotti či Gian Lorenzo Bernini, monumentální Colosseum, kde se utkávali gladiátoři, pozůstatky římské říše, etruské poklady, papežský stát Vatikán s ohromnou bazilikou sv. Petra a nekonečnými muzei, a k tomu všemu vynikající restaurace podávající delikatesy italské kuchyně a snad nejlepší zmrzlina na celém světě. To všechno potkáte ve věčném městě. Stačí zabloudit v místních uličkách, vychutnat si kávu na náměstí, zapojit se do místního chaosu a pochopíte, že všechny cesty skutečně vedou právě sem.

Na divokém jihu

Rozpálená jižní Itálie je naprostým opakem bohatého severu. Za bránu na jih je často považována Neapol, neblaze proslavená nepořádkem a mafií, ale na druhou stranu nabízející pozoruhodné památky pod ochranou UNESCO nebo archeologické poklady v jednom z nejslavnějších muzeí na celém světě. Pod dnes již klidným Vesuvem nalezneme také ruiny Pompejí, lávou pohřbeném a znovu objeveném antickém městě.

Vydáme-li se ještě o pár stovek kilometrů na jih, ocitneme se v regionu Kalábrie, jednom z dalších vyhledávaných středisek pro strávení dovolené u moře, kde v letních měsících vládnou až tropické teploty. Pak už stačí jen přeskočit mořskou úžinu a rázem se objevíme na Sicílii, úchvatném a divokém ostrově. Právě Sicílie s největším městem Palermo je považována za centrum světové mafie. Na druhou stranu zde můžeme začít vnímat blízkost arabského světa, neboť vedle křesťanských chrámů tu pozorujeme architekturu připomínající spíše svět za středozemním mořem. Na východě ostrova se nás pak láká krásná Katánie vystavěná z temného vulkanického kamene pocházejícího z majestátné a věčně dýmající sopky Etny. Sicílie nabízí nejen řadu míst k navštívení, ale díky své poloze také slunečné počasí, příjemně teplé moře a písčité pláže.

Průlet dějinami

Stejně jako jsme proletěli Apeninským poloostrovem, nemůžeme vynechat krátkou exkurzi do hlubin italské historie. Od etruského království přes římskou republiku, císařství, rozpolcení na městské státy až po sjednocení. Dějiny Itálie jsou fascinující a lidé sem míří nejen objevit přírodní krásy, ale zároveň kulturu, jež značně ovlivnila celou Evropu.  

Prvním důležitým milníkem je záhadný příchod národa Etrusků v 8. století př.n.l. Ačkoli nikdo přesně neví, kde se tu vlastně vzali, spojili se s původním obyvatelstvem, tedy takzvanou villanovskou civilizací z doby železné, a vytvořili království. Etruskové se proslavili zejména svým způsobem uctívaní mrtvých a budováním obrovských hrobek, do kterých zemřelému ukládali předměty praktické pro posmrtný život. Kromě toho také věštili z vnitřností zabitých zvířat, dali regionu Toskánsko jeho název (Etruskům se také říká Tuscové) a byli s největší pravděpodobností zakladateli a prvními vládci Říma. Jejich moc však postupem začala slábnout a místní Římané nakonec původní etruské krále vyhnali. Trůn nahradil senát a římská republika v čele s bohatou patricijskou šlechtou zavládla nad chudými plebeji. Ve 3. století př. n. l. už si Řím podrobuje střední Itálii. Na severu sice vládnou Keltové, kteří se s Římany utkají a dokonce i těžce potrápí, nicméně výsledek - tedy obrovský rozmach Římské říše, a to nejen na území dnešní Itálie - známe snad všichni

Když pak Julius Caesar svou politikou začal děsit ostatní senátory, nikdo neměl tušení, že jeho vražda povede k nastolení císařství. Série slavných císařů začíná Octavianem, vede přes slavnou dynastii Fláviovců, která například vybudovala Colosseum, či císaře Konstantina a jeho milánský edikt dávající obyvatelstvu náboženskou svobodu. Pak se nám začíná obrovská říše stávat neudržitelnou a dělí se na svou západní a východní část. V 5. století útočí germánští nájezdníci, impérium se hroutí a v 7. století už nastupuje středověk charakteristický velkou mocí papežů a králů v rámci Svaté říše římské.

Když se člověk stal osobností

Od 13. století se nám nejen začínají osamostatňovat významná italská města typu Benátek, Milána či Florencie, ale také se nám na scéně objevují významné šlechtické rody. Ty se začínají ve svých městech starat nejen o obchod, ale o kulturu. Vstupujeme tak do úžasného období renesance, kdy se formuje myšlenka člověka jako individuální a moudré bytosti. Dante Alighieri píše svou Božskou komedii, Leonardo da Vinci kreslí Monu Lisu a křesťanství se propojuje s antickými ideály. Můžeme si být jisti, že dnešní evropská společnost by bez tohoto průlomového období měla naprosto odlišnou podobu. Další rozkvět však zastavují války a rozdělení Itálie mezi španělské Habsburky na severu, nezávislý papežský stát a jižní část se Sicílií, kde se střídali u moci Španělé, Francouzi a Rakušané. Na přelomu 18. a 19. století se pak v Itálii objevuje Napoleon, dobývá ji a sjednocuje pod své císařství. Další významnou italskou etapu je takzvané „risorgimento“, kdy Itálie bojuje za sjednocení. Začíná na Sardinii a končí připojením Říma v roce 1870. Prvním králem je Vittorio Emanuele II. ze savojské dynastie a Itálie vstupuje do své moderní éry.

Po diktatuře skokem k evropské spolupráci

Mír se v Itálii neudržel ani padesát let, když přišla na řadu první světová válka. Itálie bojovala od roku 1915 na straně Dohody, tedy po boku s Francií, Velkou Británií a Ruskem. Italská veřejnost však byla s výsledkem války nespokojena a stejně jako v mnohých ostatních evropských zemích, i zde se začala objevovat vlna radikalismu. V Itálii je meziválečné období spjaté s postavou Benita Mussoliniho, který si roku 1922 podmanil vládu a vytvořil zde fašistickou diktaturu. Úspěšně se mu podařilo vyjednávat se Svatým stolcem na podmínkách a rozsahu papežského státu. Když pak začala druhá světová válka, Mussolini byl silně ovlivňován hitlerovským Německem a dočkal se tak v roce 1943 porážky. Itálie se pak z království přeměnila na demokratickou republiku a vydala se směrem vstříc ideám integrované Evropy. Itálie se stala zakládajícím členem NATO a Evropského společenství, ze kterého se později vyvinula dnešní Evropská unie.

Itálie v krizi

Přestože země by si po tak komplikovaných dějinách zasloužila klid, bohužel se dnes potýká se řadou problémů. Ekonomická krize, korupce, mafiánské praktiky a skandální vláda bývalého premiéra Silvia Berlusconiho vytvořily v Itálii velmi nestabilní politickou a hospodářskou atmosféru. V kontrastu se všemi nádherami, které země nabízí, se také potýká s velkým počtem imigrantů zejména ze severní Afriky a Arabského poloostrova. Bohužel, cesta z krize je pomalá a nejistá, lidé v Římě demonstrují téměř každý pátek a najít si zde práci mimo turistický ruch je čím dál těžší. Na druhou stranu můžeme Itálii obdivovat i v tomto krušném období. I přes všechny nesnáze si místní lidé zachovávají svou radost pro život, jsou přátelští, otevření, vděční, dbají na své tradice a vítají návštěvníky s celého světa s otevřenou náručí.

Pořádající ck: Sardegna Travel, s.r.o. IČO: 27112063
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami