Azurové Pobřeží

destinace: Francie, Poznávací zájezdy - Francie, Francie

termín: 23.09. (Po) - 29.09. (Ne) 2019 (7 dní, 6 nocí)

doprava: Autobus /

strava: Snídaně

Azurové Pobřeží
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Azurové Pobřeží

Ceny

Poloha
S návštěvou přírodní rezervace Camargue a koupáním
Termíny | 1.–7. července | 23.–29. září 2019
Cena | 9 490 Kč | příplatek na jednolůžkový pokoj 3 690 Kč
Nástupní místa v ceně | Brno
Nástupní místa za příplatek 300 Kč | Přerov | Kroměříž | Zlín | Olomouc | Prostějov | Vyškov
Program
1. den
Odjezd z Brna v časných ranních hodinách, průjezd Rakouskem a Itálií, ubytování v Itálii nebo v oblasti Azurového pobřeží.
2. den
Po snídani přejezd do Nice, jednoho z nejznámějších letovisek Francouzské riviéry – Anglická promenáda, staré město s proslulým tržištěm na Cours Saleya, dům Henriho Matisse, náměstí Place Rossetti, katedrála Sainte Réparate, městský park Le Château s překrásným pohledem na Zátoku Andělů a starý přístav. Fakultativně Chagallovo muzeum, Matissovo muzeum a římské památky ve čtvrti Cimiez, Muzeum moderního umění, koupání na oblázkové pláži. Odpoledne prohlídka Antibes – Vaubanova pláž, na které se vylodil Napoleon po návratu z Elby, jachtařský přístav, Vaubanova pevnost Fort Carré, Château Grimaldi – bývalá rezidence monacké panovnické rodiny, později obydlí Pabla Picassa, dnes Musée Picasso. Možnost koupání na písčité pláži.
3. den
Po snídani přejezd do Grasse, světově proslulého hlavního města parfémů – prohlídka starého města, návštěva slavných výroben parfémů. Odpoledne prohlídka Cannes, proslaveného filmovým festivalem – Festivalový palác, chodník hvězd, palmová promenáda La Croisette, stará čtvrť Le Suquet s krásným výhledem na přístav. Výlet lodí na souostroví Lérins, návštěva ostrova Saint Marguerite s eukalyptovými a piniovými háji, Vaubanovou pevností, nebo Saint Honorat s opevněným cisterciáckým klášterem založeným v 5. století. Možnost koupání.
4. den
Po snídani přejezd na proslulý poloostrov Saint-Tropez, zastávka ve vesničce Ramatuelle, ve které žil a je pochován nezapomenutelný herec Gérard Philippe. Dopoledne prohlídka městečka Saint-Tropez: věhlasná četnická stanice Louise de Funèse, jachtový přístav, výstup k Vaubanově citadele, dnes muzeum města. Plavba lodí do uměle vytvořeného lagunového městečka Port-Grimaud – procházka unikátním místem a koupání na nádherných písečných plážích.
5. den
Po snídani návštěva přírodního parku Camargue v deltě řeky Rhôny, který je známý svými růžovými plameňáky, bílými camargskými koňmi a černými býky. Zastávka ve vesničce Saintes-Maries-de-la-Mer, kde se každoročně koná věhlasná romská pouť – poutní kostel Svatých Marií, možnost koupání na krásných písečných plážích. Návštěva Aigues-Mortes, citadela sv. Ludvíka. Odpoledne prohlídka Cassis, malebné přímořské městečko, proslulé skalnatými zátokami calanques. Možnost vyjížďky lodí, koupání.
6. den
Po snídani odjezd do Marseille, druhého největšího města a nejvýznamnějšího obchodního přístavu Francie a zároveň hlavního města Provence, které dalo jméno francouzské hymně Marseillaise. Starý přístav s pevnostmi sv. Jana a Mikuláše (dnes moderní Muzeum evropských a středomořských civilizací MUCÉM, prohlídka), katedrála Sainte-Marie-Majeure, historická čtvrť Le Panier, výjezd turistickým vláčkem k chrámu Panny Marie Strážné s překrásným výhledem na město. Odpoledne výlet lodí na ostrov If s pevností, jejímž nejslavnějším vězněm byl Dumasův hrabě Monte Christo. Ve večerních hodinách odjezd do ČR, noční přejezd Itálií a Rakouskem.
7. den
Odpoledne návrat do Brna.
Odjezdy
Brno
Přerov
Kroměříž
Zlín
Olomouc
Prostějov
Vyškov
Cena zahrnuje
Dopravu autokarem, 5x ubytování v hotelu se snídaní, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje
Vstupy, cestovní pojištění, případné pobytové taxy.

Poloha

Informace o zemi

Pořádající ck: ČEBUS, s.r.o. IČO: 26222094
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami