Grand Bahia Principe Aquamarine *****

destinace: Dominikánská republika, Punta Cana

termín: 20.10. (Út) - 28.10. (St) 2020 (9 dní, 6 nocí)

doprava: Letecky / Praha

strava: All inclusive

Grand Bahia Principe Aquamarine
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
Grand Bahia Principe Aquamarine *****

Ceny

Program

Dominikánská republika / Punta Cana / Bavaro Beach. Grand Bahia Principe Aquamarine, dříve známý pod názvem Luxury Bahia Principe Ambar Green, je součástí komplexu Bahia Principe, který se nachází u krásné písčité pláže Bavaro Beach. Luxusní resort nabízí ubytování ve vkusně zařízených klimatizovaných pokojích, relaxovat můžete u venkovního bazénu či v hotelovém SPA. Jednoznačnou předností hotelu je krásná běloskvoucí pláž a velká nabídka vodních sportů zdarma. Nedaleko od hotelu se také nachází 18 jamkové golfové hřiště Punta Blanca Golf Club. Hotel je určený pouze pro dospělé, je tedy vhodnou volbou pro romantickou dovolenou ve dvou.

Upozornění: Hotel je určený pouze pro dospělé. Hosté mohou využívat veškerých služeb hotelů Grand Bahia Principe Punta Cana a Turquesa kromě bufetových restaurací těchto hotelů.

Poloha:

pláže: 250 m, letiště: Punta Cana 35 km , centra: 13 km, nákupních možností: v místě

Vvybavení pokoje:

Standardní pokoj typu Junior Suite

klimatizace, stropní ventilátor, TV se satelitním příjmem, Wi-Fi (za poplatek), minibar (za poplatek), trezor (zdarma), set pro přípravu čaje a kávy, vlastní sociální zařízení (koupelna, vysoušeč vlasů, WC), balkon nebo terasa, Ubytování za příplatekJunior Suite Superior - stejné vybavení

Zařízení hotelu:

vstupní hala s recepcí, 4 restaurace, 7 barů, Wi-Fi v lobby (zdarma), nákupní zóna Pueblo Principe, konferenční místnost, bankomat, noční klub, bazén (lehátka, slunečníky a osušky zdarma)

Pláž a okolí hotelu:

písečná, lehátka, slunečníky a osušky zdarma, plážová restaurace

Sportovní aktivity zdarma:

animační programy, večerní programy, vstup do nočního klubu Bahia Principe Village (včetně nápojů), fitness, vodní sporty, 1 hod. denně zdarma - kayaking, paddle surf, šnorchlování, tenis, katamarán, úvodní lekce potápění v bazénu (na vyžádání, 1 hod. za pobyt)

Sportovní aktivity za příplatek:

SPA centrum, motorizované vodní sporty, potápění, rybaření, golf (v blízkosti hotelu)

Stravování v hotelu v ceně zájezdu:

ULTRA All Inclusive: 24 hodin, zahrnuje snídaně, obědy a večeře formou bufetu, lehké občerstvení během dne, po předchozí rezervaci večeře v restauraci s obsluhou (3 večeře za týden), neomezené množství rozlévaných nealkoholických a alkoholických nápojů místní výroby. Lze čerpat v místech a časech určených hotelem. Na večeři je vyžadováno formální oblečení.

Poloha
pláže: 250 m, letiště: Punta Cana 35 km , centra: 13 km, nákupních možností: v místě Vvybavení pokoje: Standardní pokoj typu Junior Suite klimatizace, stropní ventilátor, TV se satelitním příjmem, Wi-Fi (za poplatek), minibar (za poplatek), trezor (zdarma), set pro přípravu čaje a kávy, vlastní sociální zařízení (koupelna, vysoušeč vlasů, WC), balkon nebo terasa, Ubytování za příplatekJunior Suite Superior - stejné vybavení Zařízení hotelu: vstupní hala s recepcí, 4 restaurace, 7 barů, Wi-Fi v lobby (zdarma), nákupní zóna Pueblo Principe, konferenční místnost, bankomat, noční klub, bazén (lehátka, slunečníky a osušky zdarma) Pláž a okolí hotelu: písečná, lehátka, slunečníky a osušky zdarma, plážová restaurace Sportovní aktivity zdarma: animační programy, večerní programy, vstup do nočního klubu Bahia Principe Village (včetně nápojů), fitness, vodní sporty, 1 hod. denně zdarma - kayaking, paddle surf, šnorchlování, tenis, katamarán, úvodní lekce potápění v bazénu (na vyžádání, 1 hod. za pobyt) Sportovní aktivity za příplatek: SPA centrum, motorizované vodní sporty, potápění, rybaření, golf (v blízkosti hotelu) Stravování v hotelu v ceně zájezdu: ULTRA All Inclusive: 24 hodin, zahrnuje snídaně, obědy a večeře formou bufetu, lehké občerstvení během dne, po předchozí rezervaci večeře v restauraci s obsluhou (3 večeře za týden), neomezené množství rozlévaných nealkoholických a alkoholických nápojů místní výroby. Lze čerpat v místech a časech určených hotelem. Na večeři je vyžadováno formální oblečení.
Popis zajezdu
Program pobytového zájezdu:

1.den: Sraz 2 hodiny na letiště před plánovaným odletem, odbavení, let na trase Praha (Vídeň) - Dominikánska republika, přílet do Dominikánské republiky, transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

2.den - dva dny do návratu : Pobyt ve vybraném hotelu, volno, koupání, zábava, možnost fakultativních výletů.

Předposlední den: Snídaně, volno volný program, transfer na letiště, odlet z Dominikánské Republiky, let na trase do Prahy (Vídně).

Poslední den let na trase do Prahy nebo Vídně, přílet.

Odlety do Dominikánské republiky jsou každý den, na libovolný počet nocí!!!
Na vyžádání Vám zajistíme let Vaší oblíbenou leteckou společností.

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Dominikánské Republiky, transfery letiště - hotel - letiště, uvedený počet ubytování, uvedený počet stravování, asistenci partnerské CK, česky a anglicky hovořící delegát, pojištění CK proti insolvenci, letištní a bezpečnostní taxy + palivový příplatek. Turistická karta (10 USD) je u letenek, zakoupených od 25. 04. 2018, zahrnuta v ceně.

Cena nezahrnuje: Cestovní pojištění, připojištění proti stornu zájezdu, fakultativní služby.

Cena platí v optimálních knihovacích třídách letenek.

Poloha

Informace o zemi

Oficiální název: Dominikánská republika

Hlavní město: Santo Domingo

Rozloha: 48 730 km² (127. na světě)

Časové pásmo: GMT -4 (oproti ČR o pět hodin méně, v době letního času o šest)

Obyvatelstvo: 9, 37 milionů (85. na světě)

Jazyk: Španělština

Náboženství: Křesťanství (95 %), zejména římsko-katolická církev

Měna: dominikánské peso (DOP)

 

Země nekonečného léta

Dominikánská republika se řadí mezi nejkrásnější karibské destinace. Nalezneme ji na ostrově Hispaniola, o který se dělí se státem Haiti. Právě na Hispaniole se v roce 1492 vylodil Kryštof Kolumbus, který zde založil první evropskou kolonii na americkém kontinentě. Dominikánská republika tak láká turisty z celého světa nejen tropickým podnebím, ale i desítkami zajímavých památek a přírodních úkazů. Nejvyšší teploty přehupující tropickou hranici 30°C tu naměříme od května do října. Nejvíce turistů však nemíří do Dominikánské republiky v létě, ale v období od prosince do dubna. Lákají je příjemné teploty do 30 °C a menší pravděpodobnost srážek. Jako většina ostatních karibských ostrovů, i ostrov Hispania má zkušenosti s hurikány. Sezóna těchto nepříjemných jevů dosahuje svého vrcholu v srpnu a září.

Plážové radovánky

Se slovem Karibik si každý z nás pojí nekonečné bílé pláže, palmy skýtající klidný stín a šumění nádherně čistého moře. Dominikánská republika samozřejmě tohle všechno nabízí. Pláží je to prý až 350 a přijdou si tu na své jak milovníci vodních sportů, tak i příznivci plážového odpočinku. Severní pobřeží nabízí díky Atlantiku skvělé podmínky pro surfování, zejména okolí městečka Cabarete. To se nachází zhruba 25 km od centra provincie Puerto Plata, jedné z nejoblíbenějších turistických destinací severu. Za dalších asi sto kilometrů směrem na východ pak narazíme na divoký a zelenající se poloostrov Samaná plný malebných zátok, kopců a úchvatných výhledů. Od ledna do března do této lokality připlouvají velryby a řada lidí tak v tomto období vyplouvá na lodích do Samanského zálivu, aby mohli tyto giganty moří pozorovat z blízka.

Na nejvýchodnějším cípu ostrova pak objevíme Punta Cana, kde je moře po celý rok klidné a bezpečné. Punta Cana je často prohlašována za nejkrásnější pláž na světě a objevíme zde špičkové hotelové resorty, romantická zákoutí a také hojně navštěvovaná golfová hřiště.

Santo Domingo

Hlavní město Dominikánské republiky je pravděpodobněji nejživější město celého Karibiku. V Santo Domingu si užijete nejen krásu místní kultury a tradic, ale také se vrátíte o stovky let zpátky - do dob, kdy Evropané objevovaly americký kontinent.  To vše přitom až nezvykle harmonicky doplňuje moderní duch města. V historickém centru města tak uvidíte krásné nové hotely skvěle pasující do dlážděných ulic, budovy 21. století poklidně stojící vedle tradičních domů z období života Kryštofa Kolumba a určitě vás zaujmou i luxusní auta sdílející ty samé silnice s koňskými povozy.

Santo Domingo nabízí hned několik míst, která nenajdete jinde na světě. Naleznete tu celou čtvrť z období první vlny kolonizace, tedy nejstarší kamennou ulici, dům, katedrálu, univerzitu a nemocnici na americkém kontinentu. Díky tomu, že Santo Domingo se stalo v roce 2010 Americkým hlavním městem kultury, řada památek se dočkala obnovy. Mezi nimi nechybí ani hojně navštěvovaný dům Alcázar de Coló, kde dříve bydlel Diego Kolumbus, syn slavného objevitele. Dnes v tomto paláci sídlí muzeum. Santo Domingo se dále může chlubit nádhernou promenádou zvanou Malecón a krásnými moderními čtvrtěmi plných obchodů.

Velmi oblíbeným suvenýrem ze Santo Dominga je místní keramika, zejména hliněné barevné panenky. Odvézt si odtud můžete také krásné sošky vyřezané z velmi tvrdého a temného kmene stromu guayacan či národního stromu mahagonu.

Vlajka na talíři

Říká se, že v Dominikánské republice žijí jedni z nejpřátelštějších lidí na světě. Zdejší lidé často bývají označování jako kreolové, tedy místní domorodí obyvatelé, což jsou zejména potomci evropských kolonistů a černošských otroků. Ještě předtím však ostrov obývali původní Tainové, které sám Kolumbus nazýval mírumilovní. Ačkoli tento indiánský kmen již v Karibiku téměř vyhynul, přátelskost a otevřenost je vlastní i dnešním obyvatelům stejně. Smíšením indiánské, africké a evropské kultury se na ostrově můžeme setkat s velmi zajímavou architekturou, uměním i kuchyní. Při návštěvě Dominikánské republiky byste určitě měli ochutnat například pokrm La Bandera, tedy vlajku. Skládá se z bílé rýže, červených fazolí a masem (nejčastěji s kuřetem, můžete však narazit i na La Banderu s jinými typy masa). Tradiční vlajku je zvykem podávat k obědu, neboť pro místní je oběd nejdůležitějším denním jídlem. K snídani i večeři si vystačí s vajíčky či mangú, tedy vařenými zeleninovými banány. To může být doplněno i masem, sýrem či uzeninou. Jako dezert se nejčastěji podává čerstvé ovoce.

Další podstatnou součástí zdejší kultury je stejně jako v ostatních státech Latinské Ameriky hudba a tanec. Dominikánská republika se proslavila zejména jako zemí merengue, velmi živého a rytmického tance, který se proslavil i v Americe a Evropě. Merengue má dokonce svůj vlastní festival, slaví se na konci července a hlavním dějištěm je půvabná promenáda Malecón v Santo Domingu. Neméně důležitou událostí pro všechny obyvatele ostrova je samozřejmě také únorový karneval. Každé městečko má přitom svou specifickou tradici a oblíbené masky.

Místní také nedají dopustit na svůj národní sport. Zatímco turisté tu vyhledávají zejména golfová hřiště, která patří k těm nejlepším na světě, Dominikánci naprosto propadli baseballu. Profesionální hráči tohoto sportu přitom patří k nejlépe placeným lidem v zemi.

Vstříc lepším zítřkům

Přátelská atmosféra Dominikánské republiky je po všech traumatech z historie až k neuvěření. V období evropské kolonizace se ostrov stal místem soubojů mezi Španělskem a Francií, posléze bojoval za nezávislost a musel přijmout režim pod vedením USA, a v roce 1930 se dočkal vojenského převratu, kdy se moci chopil diktátor Trujillo. Jeho vláda nechvalně známá krutostí a smrtí tisíce lidí skončila až atentátem v roku 1961. Den, kdy byl Trujillo zabit, tedy 30. května, se dodnes slaví jako národní svátek.

Po zkušenostech s diktátorstvím se Dominikánská republika začala postupně propracovávat k míru a novému pořádku. Velkým problémem dnešních dní je korupce a vysoká míra imigrace ze sousedního Haiti, bývalé francouzské kolonie, jež je dnes jedním z nejchudších států světa. Ačkoli i Dominikánská republika patří k rozvojovým státům, může těžit ze svého přírodního bohatství a produkce cukru, rumu, kávy, kakaa a tabáků. Hlavním zdrojem financí je však turismus, který živí většinu místního obyvatelstva.  

Pořádající ck: Palma Travel, s.r.o. IČO: 28485432
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami