Catalonia Punta Cana

destinace: Dominikánská republika, Punta Cana

termín: 04.04. (Ne) - 11.04. (Ne) 2021 (8 dní, 7 nocí)

doprava: Letecky /

strava: All inclusive

Catalonia Punta Cana
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
Catalonia Punta Cana

Ceny

Popis zajezdu
Dopřejte si špičkové služby v ubytování Catalonia Punta Cana - All Inclusive

Jedno z našich nej ubytování v destinaci Punta Cana.Tento all-inclusive plážový rezort se nachází ve městě Punta Cana. Rezort Catalonia Punta Cana se nachází 14 km od mezinárodního letiště Punta Cana.

 

VYBAVENÍ HOTELU: Nabízí venkovní bazén, wellness centrum s kompletními službami a různé rekreační aktivity. Dále je zde 10 stravovacích možností, živá zábava a zázemí pro různé vodní sporty na pláži Bavaro. Pokojová služba pro VIP hosty je k dispozici 24 hodin denně. 

K dispozici je i dětský klub pro děti ve věku od 4 do 12 let a klub pro teenagery od 13 do 17 let. Můžete si také zahrát v kasinu nebo si zatancovat na diskotéce. Milovníci golfu najdou poblíž golfové kluby Cabeza de Toro a Caribbean.

 

UBYTOVÁNÍ: Catalonia Punta Cana nabízí klimatizované pokoje s bezplatným Wi-Fi zařízené v karibském stylu. Najdete v nich minibar a terasu nebo balkon s houpací sítí.

 

STRAVA: Na snídani, oběd i večeři si můžete zajít do restaurace Grand Caribe a na večeři také do jedné ze 4 restaurací s nabídkou à la carte. V pizzerii Sorrento se podává pizza z pece na dřevo. Navštívit můžete i některý z 8 barů, například bar s přírodními šťávami nebo exkluzivní VIP bar. V rezortu je také kavárna.

 

Catalonia Punta Cana zajišťuje denní aktivity včetně aerobiku a cyklistiky. 

 

CENA OBSAHUJE:

- ubytování dle vybraného termínu

- All Inclusive

- zpáteční letenku

- transfery

- služby česky mluvícího delegáta

 

CENA NEOBSAHUJE:

- pojištění 

- ubytovací kartu (po příletu do Dominikánské republiky 10 USD / osoba)

 

Termín lze variabilně  měnit dle přání klienta a dostupnosti letenek (na vyžádánív CK).

Cena zájezdu se může lišit vzhledem k aktuálním cenám letenek na trhu v době rezervace a knihování letenek.

Poloha

Informace o zemi

Oficiální název: Dominikánská republika

Hlavní město: Santo Domingo

Rozloha: 48 730 km² (127. na světě)

Časové pásmo: GMT -4 (oproti ČR o pět hodin méně, v době letního času o šest)

Obyvatelstvo: 9, 37 milionů (85. na světě)

Jazyk: Španělština

Náboženství: Křesťanství (95 %), zejména římsko-katolická církev

Měna: dominikánské peso (DOP)

 

Země nekonečného léta

Dominikánská republika se řadí mezi nejkrásnější karibské destinace. Nalezneme ji na ostrově Hispaniola, o který se dělí se státem Haiti. Právě na Hispaniole se v roce 1492 vylodil Kryštof Kolumbus, který zde založil první evropskou kolonii na americkém kontinentě. Dominikánská republika tak láká turisty z celého světa nejen tropickým podnebím, ale i desítkami zajímavých památek a přírodních úkazů. Nejvyšší teploty přehupující tropickou hranici 30°C tu naměříme od května do října. Nejvíce turistů však nemíří do Dominikánské republiky v létě, ale v období od prosince do dubna. Lákají je příjemné teploty do 30 °C a menší pravděpodobnost srážek. Jako většina ostatních karibských ostrovů, i ostrov Hispania má zkušenosti s hurikány. Sezóna těchto nepříjemných jevů dosahuje svého vrcholu v srpnu a září.

Plážové radovánky

Se slovem Karibik si každý z nás pojí nekonečné bílé pláže, palmy skýtající klidný stín a šumění nádherně čistého moře. Dominikánská republika samozřejmě tohle všechno nabízí. Pláží je to prý až 350 a přijdou si tu na své jak milovníci vodních sportů, tak i příznivci plážového odpočinku. Severní pobřeží nabízí díky Atlantiku skvělé podmínky pro surfování, zejména okolí městečka Cabarete. To se nachází zhruba 25 km od centra provincie Puerto Plata, jedné z nejoblíbenějších turistických destinací severu. Za dalších asi sto kilometrů směrem na východ pak narazíme na divoký a zelenající se poloostrov Samaná plný malebných zátok, kopců a úchvatných výhledů. Od ledna do března do této lokality připlouvají velryby a řada lidí tak v tomto období vyplouvá na lodích do Samanského zálivu, aby mohli tyto giganty moří pozorovat z blízka.

Na nejvýchodnějším cípu ostrova pak objevíme Punta Cana, kde je moře po celý rok klidné a bezpečné. Punta Cana je často prohlašována za nejkrásnější pláž na světě a objevíme zde špičkové hotelové resorty, romantická zákoutí a také hojně navštěvovaná golfová hřiště.

Santo Domingo

Hlavní město Dominikánské republiky je pravděpodobněji nejživější město celého Karibiku. V Santo Domingu si užijete nejen krásu místní kultury a tradic, ale také se vrátíte o stovky let zpátky - do dob, kdy Evropané objevovaly americký kontinent.  To vše přitom až nezvykle harmonicky doplňuje moderní duch města. V historickém centru města tak uvidíte krásné nové hotely skvěle pasující do dlážděných ulic, budovy 21. století poklidně stojící vedle tradičních domů z období života Kryštofa Kolumba a určitě vás zaujmou i luxusní auta sdílející ty samé silnice s koňskými povozy.

Santo Domingo nabízí hned několik míst, která nenajdete jinde na světě. Naleznete tu celou čtvrť z období první vlny kolonizace, tedy nejstarší kamennou ulici, dům, katedrálu, univerzitu a nemocnici na americkém kontinentu. Díky tomu, že Santo Domingo se stalo v roce 2010 Americkým hlavním městem kultury, řada památek se dočkala obnovy. Mezi nimi nechybí ani hojně navštěvovaný dům Alcázar de Coló, kde dříve bydlel Diego Kolumbus, syn slavného objevitele. Dnes v tomto paláci sídlí muzeum. Santo Domingo se dále může chlubit nádhernou promenádou zvanou Malecón a krásnými moderními čtvrtěmi plných obchodů.

Velmi oblíbeným suvenýrem ze Santo Dominga je místní keramika, zejména hliněné barevné panenky. Odvézt si odtud můžete také krásné sošky vyřezané z velmi tvrdého a temného kmene stromu guayacan či národního stromu mahagonu.

Vlajka na talíři

Říká se, že v Dominikánské republice žijí jedni z nejpřátelštějších lidí na světě. Zdejší lidé často bývají označování jako kreolové, tedy místní domorodí obyvatelé, což jsou zejména potomci evropských kolonistů a černošských otroků. Ještě předtím však ostrov obývali původní Tainové, které sám Kolumbus nazýval mírumilovní. Ačkoli tento indiánský kmen již v Karibiku téměř vyhynul, přátelskost a otevřenost je vlastní i dnešním obyvatelům stejně. Smíšením indiánské, africké a evropské kultury se na ostrově můžeme setkat s velmi zajímavou architekturou, uměním i kuchyní. Při návštěvě Dominikánské republiky byste určitě měli ochutnat například pokrm La Bandera, tedy vlajku. Skládá se z bílé rýže, červených fazolí a masem (nejčastěji s kuřetem, můžete však narazit i na La Banderu s jinými typy masa). Tradiční vlajku je zvykem podávat k obědu, neboť pro místní je oběd nejdůležitějším denním jídlem. K snídani i večeři si vystačí s vajíčky či mangú, tedy vařenými zeleninovými banány. To může být doplněno i masem, sýrem či uzeninou. Jako dezert se nejčastěji podává čerstvé ovoce.

Další podstatnou součástí zdejší kultury je stejně jako v ostatních státech Latinské Ameriky hudba a tanec. Dominikánská republika se proslavila zejména jako zemí merengue, velmi živého a rytmického tance, který se proslavil i v Americe a Evropě. Merengue má dokonce svůj vlastní festival, slaví se na konci července a hlavním dějištěm je půvabná promenáda Malecón v Santo Domingu. Neméně důležitou událostí pro všechny obyvatele ostrova je samozřejmě také únorový karneval. Každé městečko má přitom svou specifickou tradici a oblíbené masky.

Místní také nedají dopustit na svůj národní sport. Zatímco turisté tu vyhledávají zejména golfová hřiště, která patří k těm nejlepším na světě, Dominikánci naprosto propadli baseballu. Profesionální hráči tohoto sportu přitom patří k nejlépe placeným lidem v zemi.

Vstříc lepším zítřkům

Přátelská atmosféra Dominikánské republiky je po všech traumatech z historie až k neuvěření. V období evropské kolonizace se ostrov stal místem soubojů mezi Španělskem a Francií, posléze bojoval za nezávislost a musel přijmout režim pod vedením USA, a v roce 1930 se dočkal vojenského převratu, kdy se moci chopil diktátor Trujillo. Jeho vláda nechvalně známá krutostí a smrtí tisíce lidí skončila až atentátem v roku 1961. Den, kdy byl Trujillo zabit, tedy 30. května, se dodnes slaví jako národní svátek.

Po zkušenostech s diktátorstvím se Dominikánská republika začala postupně propracovávat k míru a novému pořádku. Velkým problémem dnešních dní je korupce a vysoká míra imigrace ze sousedního Haiti, bývalé francouzské kolonie, jež je dnes jedním z nejchudších států světa. Ačkoli i Dominikánská republika patří k rozvojovým státům, může těžit ze svého přírodního bohatství a produkce cukru, rumu, kávy, kakaa a tabáků. Hlavním zdrojem financí je však turismus, který živí většinu místního obyvatelstva.  

Pořádající ck: Atlantika s.r.o. IČO: 25332040
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami