Vysočina

destinace: Česká republika, Poznávací zájezdy - Česká republika, Česká republika

termín: 16.07. (Po) - 21.07. (So) 2018 (6 dní, 5 nocí)

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

Vysočina
  • 1
Vysočina
Poloha
Pelhřimov - hrad Roštejn - Třešť - Jihlava – Dačice - Slavonice - hrad Landštejn - Zelená hora – klášter Želiv - Lipnice nad Sázavou - Třebíč - Jaroměřice nad Rokytnou - Dalešice - Telč 
Zájezd nás zavede do kraje Vysočiny: oblé kopce, hluboké lesy, rybníky. Najdeme tu a poznáme celou řadu historických měst, kostelů, muzeí, technických památek a pozoruhodných míst, z nichž tři jsou zapsána na seznamu UNESCO. Ubytováni budeme v samém centru Jihlavy, v stylovém hotelu, kde se minulost setkává se současností.
Program

1. den
Dopoledne navštívíme město Pelhřimov, historické jádro obklopené hradbami a věžemi, Muzeum rekordů a kuriozit. Poté odjezd do Jihlavy na ubytování v centru města - hotel Gustav Mahler - stylové a krásné prostory v budově bývalého dominikánského kláštera.
2. den
Návštěva pohádkového hradu Roštejn, známého i z pohádky Z pekla štěstí. Třešť, historické jádro a expozice betlémů. Na závěr dne Jihlava, město založené doslova na stříbrných základech a ve středověku jedno z nejbohatších měst u nás. Prohlídka rozlehlého Jihlavského podzemí vč. svítící chodby, historické centrum - hradby s baštami, historické domy, brána Matky boží, kostel sv. Jakuba.
3. den
Výlet na pomezí Vysočiny a Jižních Čech. Dačice, historické jádro i zdejší zajímavost - žulový pomník kostky cukru, neboť ve zdejší rafinerii v roce 1843 vyrobil J. K. Radem první kostkový cukr na světě. Slavonice, městská památková rezervace, renesanční domy, figurální sgrafita, sklípkové klenby, městské brány. Románský hrad Landštejn, založený zřejmě českým králem Přemyslem Otakar II., vyhlídka s pohledy na Českou Kanadu.
4. den
Symbol legendárního světce a dílo geniálního stavitele - poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře (UNESCO) u Žďáru nad Sázavou, dílo J. B. Santiniho, barokní gotika, premonstrátský klášter Želiv. Závěrem Lipnice nad Sázavou, jeden z nejmohutnějších českých šlechtických hradů, obestřený záhadami a tajnostmi.
5. den
Židovské město a bazilika sv. Prokopa (UNESCO) budeme obdivovat ve městě Třebíč. Zdejší židovská čtvrť je jedinou židovskou památkou mimo území Izraele, zapsanou na seznam Unesco - rázovité domy, areál zámku a baziliky, Karlovo náměstí - 3. největší v ČR. Pokračujeme k prohlídce majestátního zámku Jaroměřice nad Rokytnou s monumentálním Sálem předků - krásné interiéry, francouzská zahrada. Pivovar filmových Postřižin najdeme v nedalekém městečku Dalešice - turistická atrakce, kvalitní Dalešické pivo, které se vaří podle starého pivovarského zákona - prohlídka.
6. den
Historické město Telč (UNESCO), krásné náměstí Zachariáše z Hradce, renesanční domy, areál gotického hradu a renesančního zámku, pohádková atmosféra. Odpoledne odjezd domů.
Ubytování
Ubytování je zajištěno v hotelu Gustav Mahler*** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.
Cena zahrnuje
5 ubytování
5 polopenzí
dopravu autobusem
služby českého průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje
cestovní pojištění a proti stornu
jednolůžkový pokoj
fakultativní služby vstupy pobytové taxy cca 1500 Kč
Orientační ceny vstupného
Jihlavské podzemí 60 Kč; Brána Matky Boží 25 Kč; Telč zámek 140 Kč; Hrad Roštejn 60 Kč; Třešť židovská synagoga 25 Kč; Třešť betlémy 30 Kč; Hrad Landštejn 70 Kč; Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře 110 Kč; Hrad Lipnice nad Sázavou 90 Kč; Třebíč - Bazilika sv. Prokopa 80 Kč Třebíč – Synagoga 100 Kč; Pivovar Dalešice 50 Kč; Muzeum Rekordů a kuriozit 130 Kč; Zámek pánů z Říčan s muzeem Vysočiny 30 Kč; Želiv – klášter 120 Kč; Jaroměřice nad Rokytnou 110 Kč; Zámek Dačice 100 Kč
Doprava
Nástupní a svozová místa zdarma Praha, Brno, Svitavy, Litomyšl, V.Mýto, Pardubice, Hradec Králové

Poloha

Informace o zemi

Pořádající ck: Ideal -Tour Praha, s.r.o. IČO: 25703269
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami