KOUZELNÁ JIŽNÍ MORAVA S NÁVŠTĚVOU RAKOUSKA

destinace: Česká republika, Morava, Vranovská přehrada

termín: 04.08. (Út) - 09.08. (Ne) 2020 (6 dní, 5 nocí)

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

KOUZELNÁ JIŽNÍ MORAVA S NÁVŠTĚVOU RAKOUSKA
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
KOUZELNÁ JIŽNÍ MORAVA S NÁVŠTĚVOU RAKOUSKA

Ceny

Poloha
LEDNICE, VALTICE, VRANOV, ZNOJMO, MIKULOV A KITTENBERSKÉ ZAHRADY
Národní park Podyjí - Thayatal patří k nejmenším národním parkům na evropském kontinentu, ale svým významem a svými jedinečnostmi - hlavně bohatstvím druhů rostlin a živočichů je skutečně mimořádný. Tento zájezd vás zavede do této krásné krajiny, ale i do těsné blízkosti Pálavy. Navštívíte i zámky Lednice a Vranov nad Dyjí (popř. Mikulov a hrad Znojmo) a budete obdivovat i rakouské Kittenberské zahrady.
Program

1. den
Odjezd časně ráno, dojezd na Moravu. Znojmo - návštěva města, které patří mezi historicky nejzajímavější města jižní Moravy - prohlídka historického centra, možnost návštěvy Znojemského podzemí a vycházky na Hradiště - z cesty se otevírají krásné výhledy na staré město. Nocleh.
2. den
Návštěva Lednicko - valtického areálu (UNESCO) - "Zahrady Evropy". Jedná se o nejrozsáhlejší parkově upravenou krajinu na světě. Navštívíme zámek Valtice a zámek Lednice a budete se moci projít v nádherném rozlehlém parku s minaretem, Janovým hradem, zámeckým skleníkem a zámeckými rybníky. Návrat na nocleh.
3. den
Mikulov - prohlídka historického jádra města (městská památková rezervace), kterému vévodí krásný zámek, s možností výstupu na Svatý kopeček - nejjižnější vrchol Pálavských vrchů (státní přírodní rezervace) - výhled na město i do Rakouska. Vodní mlýn na Slupi - zajímavá technická památka. Odpočineme si v termálních pramenech rakouského Laa an der Thaya, které se nacházejí přímo za hranicemi - koupání v místních termálních lázních s několika krytými i otevřenými bazény /voda, teplo, světlo, hudba/. Návrat na nocleh.
4. den
Výlet do Rakouska - návštěva Kittenberských zahrad - jedněch z nejkrásnějších rakouských ukázkových zahrad, které si jejich majitelé hýčkají již 25 let. Najdete zde růžovou zahradu, alpskou zahradu, zahradu leknínů, venkovskou selskou zahradu, zahradu z Waldviertlu, zahradu smyslů, zahradu pokušení, zahradu Feng Shui, zahradu ohně, vodní zahradu a řadu dalších. Možnost navštívit renesanční zámek Rosenburg se zahradou lásky porostlou popínavými růžemi. Prohlédnete si zámek a popř. shlédnete fantastickou leteckou show dravců. V případě dostatku času krátká prohlídka malebného vinařského městečka Retz s největším náměstím a největším vinným sklepem v Rakousku a pěknou městskou památkovou rezervací. Návrat na nocleh.
5. den
Prohlídka zámku Vranov nad Dyjí - velkolepý zámek na řekou Dyjí, který bývá nazýván klenotem mezi zámky jižní Moravy. Jeho skvosty jsou monumentální Sál předků a zámecký kostel. Eventuelně možnost projížďky lodí po Vranovské přehradě na Bítov - prohlídka zámku. Návrat na nocleh.
6. den
Telč (UNESCO) - perla jižní Moravy, jedno z našich nejkrásnějších měst ležící mezi třemi rybníky s obrovským množstvím památek: renesanční zámek, domy s krásnými historickými průčelími, podloubím, jedinečné náměstí - středoevropský unikát, městská památková rezervace, 60 m vysoká věž kostela sv. Jakuba a románská kamenná věž u kostela sv. Ducha - nejstarší památka v Telči, je z ní krásná vyhlídka. Odjezd v podvečerních hodinách.
Ubytování
hotel - dvoulůžkové pokoje s vl. přísl.
Cena zahrnuje
5x nocleh s polopenzí v hotelu – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím
doprava
průvodce
povinné pojištění CK
Cena nezahrnuje
místní taxy
informace - vstupné a jízdné lodí - počítejte cca 800 Kč a kapesné cca 20 EUR
Slevy
first minute 6% do 10. 1. 2020
first minute 4% do 10. 2. 2020
first minute 3% do 10. 3. 2020
Seniorská sleva 55+: 300 Kč (nesčítá se s jinými slevami)

Poloha

Informace o zemi

Pořádající ck: Erika Tour, s.r.o. IČO: 13571231
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami