Hotel Yavor Palace ****

destinace: Bulharsko, Černomořské pobřeží, Slunečné Pobřeží

termín: 10.06. (So) - 17.06. (So) 2023 (8 dní, 7 nocí)

doprava: Letecky / Brno

strava: All inclusive

Hotel Yavor Palace
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
Hotel Yavor Palace ****

Ceny

Popis
Oblíbený hotel v centru letoviska nedaleko pobřežní kolonády s velkým množstvím obchodů, restaurací a zábavy. Hotel je určený pro nenáročné klienty.
Poloha
V centru letoviska, na pláž cca 250 m s lehátky a slunečníky za poplatek. Do historického Nesebaru autobusem, turistickým vláčkem, na zapůjčeném kole cca 4 km, letiště v Burgasu cca 35 m.
Vybavení
Vstupní hala s recepcí, restaurace s venkovní terasou, výtahy, směnárna, lobby bar, venkovní bazén, dětský bazén, bar u bazénu, lehátka a slunečníky u bazénu zdarma.
Ubytování
Pokoje a apartmány s TV/SAT, klimatizace, chladnička, sprcha, toaleta, balkon.
Stravování
All inclusive: snídaně, obědy a večeře formou bufetu v klimatizované jídelně nebo na venkovní terase. Odpolední svačina, káva čaj, sladkosti, zmrzlina. U bazénového baru během dne rozlévané nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby.
Vzdálenosti
Vzdálenost od pláže: cca 250 metrů, v centru letoviska.
Sport
Velký výběr vodních sportů a atrakcí na pláži za poplatek.
Děti
Dětský bazén, dětská postýlka na vyžádání, dětská sedačka v jídelně.
Výhody a nevýhody
Oblíbený hotel blízko pláže a centra. Výhradně pro nenáročné klienty.
Další informace
Možnosti obsazení: Pokoje: 1, 2, 2+1, 2+2 Apartmány: 4, 4+1, 4+2, 5, 5+1
Cena nezahrnuje
Cestovní pojištění, lze sjednat v CK.
Doprava
Letecká.
Cena zahrnuje
Doprava, ubytování, stravování, služby delegáta.

Poloha

TripAdvisor Cestovatelské recenze

209. z 272 hotelů v Slunečním pobřeží

Vynikající
27
Velmi dobré
74
Průměrné
69
Špatné
52
Příšerné
76
Umístění
Kvalita spánku
Pokoje
Služba
Cena / kvalita
Čistota
Hotel Yavor Palace srpen 2020
Hotel který má 4 hvězdičky odpovidá 2.Nejsme nijak nároční,ale v popisu hotelu byla směnárna,masáže i obchod,nic z toho v hotelu už asi hodně dlouho nefunguje.Uklid pokoje 2x za týden,odpadky za... celá recenze s možností překladu
114Jirka, 08:28 30.08.2020
Vladimír
Hotel který má 4hvězdičky odpovídá tak max2. Venkovní prostory okolo bazénu se přes den vůbec neuklízí, žádná dezinfekce stolů a počet málo. Jídlo se podává na pultech bez chlazení a na jídle muchy... celá recenze s možností překladu
CERVENEC2020, 23:17 03.08.2020
Hotel Yavor Palace
Hotely v Bulharsku vždy hodnoťte o hvězdičku méně.Tento hotel splnil naše očekávání po všech stránkách.Jídlo bylo dobré,personál vstřícný(praskla nám žárovka ihned opraveno),akorát postele byly... celá recenze s možností překladu
mirdascaslav, 22:06 31.07.2020

Informace o zemi

Do Bulharska v létě i v zimě

Bulharsko nalezneme na východě Balkánského poloostrova a patří mu více než 350 km pobřeží Černého moře. Zároveň jde o zemi s impozantními pohořími, jejichž nejvyšší hory sahají až k třem tisícům metrů. Záleží tedy čistě na Vás, jakou formu dovolené v této zemi zvolíte, zda se chcete rekreovat u moře, nebo objevovat kouzla dramaticky zvrásněného vnitrozemí. Vzhledem k tomu, že v Bulharsku v posledních letech vzniká stále více lyžařských středisek, je možné tuto překrásnou zemi navštívit i v zimě.

V Bulharsku se vzhledem k přírodním podmínkám střetává kontinentální klima se středozemním , a tak se zde velmi tuhé zimy střídají s velmi horkými léty. Rozdíly můžeme najít i mezi jednotlivými částmi země. Na severu je o něco chladněji a více zde prší, to samé platí i o centrálních horských masivech. V nížinách a u moře pak v létě dosahují teploty až ke 40°C a prší jen sporadicky. Vnitrozemí tedy můžete s různým zaměřením navštívit celoročně, přímořské oblasti je pak nejlépe navštívit od května do září.

Kam za sluncem a památkami

Bulharské pobřeží lze rozdělit na tři části. Severní pobřeží leží na sever od přístavu Varna a patří sem mimo jiné střediska Albena, Svatý Konstantin a Zlaté Písky. Centrální část je ze severu ohraničena Varnou, z jihu Burgasem a k nejdůležitějším letoviskům patří Nesebar, Obzor, Pomorie a Slunečné pobřeží. Jižní část bulharského pobřeží se rozkládá na jih od Burgasu a turisté zde nejčastěji navštěvují  Kiten, Lozenec, Primorsko a Sozopol. Tuto část můžeme považovat krom jiného za ideální výchozí bod k návštěvě tureckého Istanbulu, dostanete se tam odtud paradoxně mnohem pohodlněji než z tureckých přímořských resortů.

Dovolená v Bulharsku však slibuje mnihem více, než jen pláže a možnost výletu do Istanbulu. Bulharská kultura vznikla pozoruhodným průnikem thráckých, antických, byzantských, slovanských a osmanských vlivů. V zemi se tak nachází celá řada úžasných památek, z nichž řada je na seznamu UNESCO.

Turisté z nich nejčastěji navštěvují Nesebar, a to z prostého důvodu - město leží na pobřeží, zatímco další historické skvosty jsou většinou ukryty v hornatém vnitrozemí.

Cesta za Bulhary

V Bulharsku žije v současné době 7,1 miliónu obyvatel (jejich počet stále klesá), z 86% jde o Bulhary. Soustředí se především ve velkých městech. Hlavním a největším městem Bulharska je Sofie, kde žije přes milión obyvatel. Druhým největším městem Bulharska je Plovdiv.  Z dalších velkých měst uveďme Varnu a Burgas, kam vzhledem k jejich přímořské poloze míří většina leteckých spojů.

Bulharsko bývalo v době komunistického režimu jednou z mála povolených destinací pro české rodiny. Po sametové revoluci zájem o něj upadl, dnes ale zažívá svou turistickou renesanci. Mohou za to nejen nespočetné krásy této země, ale nesporně také aktivní, vstřícný a srdečný přístup samotných Bulharů, kteří pochopili, jak může být cestovní ruch pro jejich zemi důležitý. Díky tomu se výrazně zlepšila infrastruktura i nabízené služby. Dovolená v Bulharsku tak konečně ztratila nezasloužený punc socialistické rekreace.

Od Thráků až po Slovany a česko-bulharské vazby

Historie Bulharska sahá až hluboko do Starověku, kdy byl Balkánský polostrov osídlen mocnými a bojovnými Thráky. Postupně si je ale podmanili Řekové a Římané. Nepochybně nejslavnějším starověkým Thrákem měl být vzbouřený otrok a gladiátor Spartakus, jehož povstání ohrožovalo Řím mezi roky 73 – 71 před Kristem. Alespoň antičtí historici o jeho původu nepochybovali.

Slované se na Balkánském poloostrově usadili v 6. století po Kristu, přičemž už v 7. století vznikl první bulharský stát politicky i kulturně zcela závislý na Byzantské říši. Jejím vlivem také v devátém století Bulhaři přijali křesťanství (ortodoxní, čili východní křesťanství je stále dominantním náboženstvím i v současnosti, hlásí se k němu až devadesát procent obyvatel).

U této kapitolky se na chvilku zastavme, je totiž velmi pozoruhodně spjata s českými zeměmi a českou kulturou. Zhruba ve stejné době, kdy směřovaly z Byzance misie do Bulharska, byl císař Michal III. požádán o stejnou službu od velkomoravského knížete Rastislava. A bratři Konstantin a Metoděj, jejichž kult je v Bulharsku mimochodem velmi silný, použili pro překlad liturgických textů do slovanského jazyka právě bulharsko-makedonské nářečí, které tak přirozeně ovlivnilo vývoj jazyka na našem území. Vzpomeňte si na to, až si budete objednávat v bulharské restauraci večeři. Čeština a bulharština jsou si totiž zvukově nebývale blízké a jazyková bariéra odpadá. Jen s písmem je to o něco horší, Bulhaři totiž nepřijali latinku, dokonce se vzepřeli i azbuce, a zatvrzele (snad z úcty ke sv. Konstantinu) píší cyrilicí, dnes již ale modernizovanou směrem ke své ruské sestře.

A teď zpátky do dějiny. Bulharské státní útvary byly v průběhu věků více či méně spojeny s Byzancí, i ta však byla nakonec pohlcena Osmanskou říší a Bulharsko se stalo její součástí na více než pět set let. Bulharské knížectví se vrátilo do map až po národním obrození v roce 1878 a po třiceti letech se dokonce přeměnilo na císařství. Relativní stabilitu však přinesl Bulharsku až konec první světové války. Po té druhé se pak Bulharsko proměnilo v republiku, pohříchu lidovou. Šlo o velmi tvrdý totalitní režim poklonkující Sovětskému svazu, který padl až v roce 1989. Přestože komunisté mají v zemi stále silnou voličskou základnu, vstoupila země v roce 2004 do NATO a roku 2007 do Evropské unie. Není ale součástí eurozóny ani schengenského prostoru.

Oficiální název: Bulharská republika

Hlavní město: Sofie

Rozloha: 110 994 km² (105. na světě)

Časové pásmo: GMT +2 (oproti ČR o hodOfinu více, zavádí letní čas)

Obyvatelstvo: 7,1 milionu (103. na světě)

Jazyk: bulharština

Náboženství: pravoslaví (více než 80 %)

Měna: lev (BGN)

 

 

 

 

 

 

Pořádající ck: VVV TOUR CZ IČO: 28815319
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami