Bhútán - Jomolhari trek - Hory země draků

destinace: Bhútán, Poznávací zájezdy - Bhútán, Bhútán

termín: 07.10. (St) - 18.10. (Ne) 2020 (12 dní, 11 nocí)

doprava: Letecky /

strava: Dle programu

Bhútán - Jomolhari trek - Hory země draků
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
Bhútán - Jomolhari trek - Hory země draků

Ceny

Poloha
Akce pro milovníky hor a himálajských treků
Program
1. den
Letecky do INDIE. Přestup v Díllí a přelet do BHÚTÁNU, Paro. Za dobrého počasí úžasné výhledy na Mt. Everest a další osmitisícovky.
3. den
Výstup do kláštera Tygří hnízdo, nejsvětější místo v Bhútánu"„zavěšené“ na strmém útesu. Chrám Kuichu lhakhang ze 7. století. Následně jízda kolem rozvalin hradu Drukyel Dzong do Gunitsawy, kde začíná trek.
4. den
Treková trasa pomalu stoupá údolím a smíšeným lesem. Další táboření už je na dohled homolovitého vrcholu posvátného Jomolhari. Druhý den treku vstupujete do pásma kosodřevin a pohledy se otevírají, až dorazíte do Jangotkhangu (4 115 m). Ten patří k nejkrásnějším místům odpočinku na světě s dokonalým výhledem na majestátní východní stěnu Jomolhari. Strávíte tu i další den, buď výstupem ve směru průsmyku Nyele-La (4"785 m) nebo na vrchol nad tábořištěm, odkud je Jomolhari téměř na dosah.
7. den
Vydáte se k plesovým jezerům Tshophu, odkud se naskýtá výhled na další nádherný vrchol Jichyu Darkye (6 794 m) a budete pokračovat dál do průsmyku Bonte-La (4 890 m). Tím se dostanete do Údolí jaků (Yaksa). Další den vás čeká kratší výstup do průsmyku (4 500 m) a nakonec sestoupíte do Gunitsawy, kde jste trek začali. Přesun do hotelu v Paro.
10. den
Prohlídka Thimphu, jediného hlavního města na světě bez semaforů. Národní čhorten i knihovna s"největší knihou světa. Nejstarší chrám v údolí Changakha Lhakhang, kam matky přinášejí své děti pro požehnání. Na večer královské sídlo Tashicho"Dzong.
11. den
Rozloučení s"BHÚTÁNEM. Možnost bhútánské masáže a exotických nákupů. Letecky zpět do Díllí a následně domů.
Doplňující informace
Nejslavnější bhútánský trek a jeden z nejkrásnější treků v celém Himálaji vás zavede na úpatí posvátné sedmitisícovky Jomolhari. Trasa treku kopíruje počátek slavného Snowman treku. Vypravíte se i k úžasnému chrámu Tygří hnízdo na strmém skalním útesu a poznáte hlavní město Bhútánu Thimphu. Celý trek si užijeme na lehko se špičkovým servisem včetně plné penze! Batohy nesou muly."Účast česky mluvícího průvodce od 8 osob. Unikátní trasa panenskou divočinou určená zájemcům o přírodu a vysokohorskou turistiku v divukrásných horách. Akce pro milovníky horských treků. Trek je mimořádný zážitek, zblízka poznáme pohádkovou krajinu i její přívětivé obyvatele. Oblíbený trek si zaslouží kvalitní servis mul a pomocného personálu. Během cesty budete mít dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak z kulturního a náboženského bohatství a tradičního života místních obyvatel. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Akci je možné absolvovat za cenově výhodnějších podmínek jen s anglicky mluvícím průvodcem. Více informací vám rádi poskytneme v kanceláři CK Livingstone.
Cena zahrnuje
Mezinárodní letenka Letištní taxy Přelet Díllí - Paro a zpět Transfery pronajatým mikrobusem Veškeré ubytování (3x v hotýlku, 6x v pronajatých stanech) Plná penze a servis v Bhútánu (nosič, kuchař, nákladní muly, kvalifikovaný horský průvodce) Trekový permit Vstupy do muzeí a památek Český průvodce (od 8 osob) a místní průvodci Cestovní pojištění
Cena nezahrnuje
Vstupní víza do Bhútánu 1 300 Kč, e-vízum do Indie 1 500 Kč před odletem (v závislosti na leteckém spojení) Nápoje vyjma čaje na treku Spropitné pro místní nosiče a průvodce Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku Příplatek za jednolůžkový pokoj 3 500 Kč

Poloha

Informace o zemi

Pořádající ck: Livingstone s.r.o. IČO: 26248051
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami