To nejkrásnější z Bhútánu

destinace: Bhútán, Paro - Thimpu - Paro

termín: 31.05. (Ne) - 06.06. (So) 2020 (7 dní, 6 nocí)

doprava: Letecky / Praha

strava: Plná penze

To nejkrásnější z Bhútánu
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
To nejkrásnější z Bhútánu

Ceny

Popis zájezdu
Individuální zájezd na míru s odletem každý den. PRIVÁTNÍ program již při minimálním počtu 2 osob.

Program je možné upravit dle Vašich požadavků.
ANGLICKY hovořící průvodce.
 
Program
1.den
Praha
Odlet z Prahy.


2.den
Paro (2250 m.n.m.), večeře
Přílet na letiště Paro v Bhútánu. Na letišti Vás již bude očekávat náš zástupce, který Vás přivítá a sdělí Vám praktické informace k Vašemu zájezdu. Po milém přivítání bude následovat transfer do hotelu, kde se ubytujete. Po obědě navštívíte Národní muzeum Ta Dzong, jehož domy jsou pozoruhodnou ukázkou místních zvyklostí, artefaktů, maleb thangkha a dalších zajímavostí z historie Bhútánu. Dále navštívíte Patro Dzong (Rinpung Dzong) – politické a náboženské centrum města, které vzniklo v 17. století. Přenocování.


3.den
Paro – Thimphu (55km / 2h), plná penze
Brzy ráno Vás čeká trek ke klášteru Taktshang, který je také přezdíván jako „tygří hnízdo“ a nachází se na vrcholu srázu vzhlížejícím na údolí Paro. Celý trek bude trvat přibližně 5 hodin, pro méně zdatné můžeme zajistit jízdu na poníkovi. V polovině cesty se můžete občerstvit u místní cafeterie. Tento klášter je jedním z nejposvátnějších v zemi, alespoň jednou v životě ho navštíví každý buddhista.  Po treku Vás čeká prohlídka ruin Drukgyel Dzong ze 17. století, které jsou připomínkou vítězství nad Tibeťany. Nedaleko ruin navštívíte místní farmářský dům, kde můžete vidět dennodenní život místních obyvatel.  Odjezd na prohlídku jednoho z nejstarších chrámů v Bhútánu - Kyichu Lhakhang ze 7. století. Odpoledne odjezd do hlavního města Thimphu (2350 m.n.m.), který je zároveň domovem císařské rodiny, vlády a dalších zahraničních misionářů. Ubytování v hotelu a přenocování.


4.den
Thimphu, plná penze
Dnes budete objevovat krásy poklidného města Thimphu, které je jediným hlavním městem na světě, kde na silnicích neuvidíte semafory. Prohlídku zahájíte návštěvou středověké pevnosti Tashichho Dzong, jejíž místnosti jsou využívány jako vládní kanceláře a jedna jako královská místnost. Poté navštívíte muzeum, kde můžete vidět ukázky národního bohatství původních obyvatel, a nakonec tradiční továrnu na ruční výrobu papíru a národní knihovnu. Po obědě Vás průvodce vezme do obchodu, kde se prodávají různé druhy řemeslných výrobků místních obyvatel. Poté odjezd k národnímu památníku Chorten. Jedná se o stúpu postavenou na památku bhútánského třetího krále, který je přezdíván jako „otec moderního Bhútánu“. Malby a sochy uvnitř památníku nabízí hluboké zamyšlení o buddhistické filozofii. Návrat do hotelu a přenocování.


5.den
Thimphu – Dochu-la pass (25 km / 1h) – Paro (80km / 3h), plná penze
Ranní odjezd do Dochu-la pass (3080 m.n.m.), který zvěstuje okouzlující výhledy na Bhútán. Krátká zastávka na vyfocení, zatímco budete uchváceni fantastickými výhledy. Návrat do města Paro. Po cestě se zastavíte u nejstarší pevnosti Simtokha Dzong, která v současné době slouží jako škola a budova pro kulturní studie. 


6.den
Paro (snídaně)
Po snídani transfer na letiště k Vašemu odletu domů.


7.den
Praha
Přílet do Prahy.

Stravování

plná penze

Popis
Paro – Thimphu - Paro
Cena zahrnuje
letenku Praha – Paro – Praha vč. všech tax (běžná rezervační třída)
ubytování ve dvoulůžkových pokojích ve 3* hotelech
vízum do Bhútánu
plná penze
asistenci po příletu / odletu na letišti v Paro
veškeré transfery
program dle itineráře
vstupy dle itineráře
anglicky hovořícího průvodce
všechny vládní poplatky a taxy
pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
osobní výdaje (prádelna, internet, TV, suvenýry)
poplatky za fotoaparáty a kamery v památkách
spropitné průvodci a řidiči
příplatky v období svátků a slavností
fakultativní aktivity
cestovní pojištění - na požadavek rádi zajistíme
nápoje

Poloha

Informace o zemi

Pořádající ck: PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR, s. r. o. IČO: 256 26 132
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami