To nejlepší ze Švýcarska

destinace: Švýcarsko, Poznávací zájezdy - Švýcarsko, Švýcarsko

termín: 13.06. (St) - 18.06. (Po) 2018 (6 dní, 5 nocí)

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

To nejlepší ze Švýcarska
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
To nejlepší ze Švýcarska

Ceny

Popis zájezdu
Hotel Schönbühl s venkovním bazénem ve Wilderswilu, 4 km od Interlakenu. Od hotelu je překrásný výhled na okolní horské panorama. Dvoulůžkové a jednolůžkové pokoje mají vlastní sociální zařízení, větší tří- až šestilůžkové pokoje mají pěkné společné sociální zařízení na patře (ve čtyřlůžkovém pokoji lze ubytovat samostatně i 2 nebo 3 osoby).
Program

odjezd večer z ČR, noční přejezd přes Německo do Švýcarskaranní procházka romantickým Luzernem, který leží na řece Reuss. Projdeme se podél jezera Vierwaldstätter See s pohledem na vrchol hory Pilatus (2.132 m n. m.). Nejslavnější památkou města je dřevěný most s kaplí Kappellbrücke. Bude následovat přejezd do oblasti Jungfrau. Odpolední pěší trasa Grutschalp - Murren - cca 1,45 hod nenáročná procházka, kdy se nám za příznivého počasí otevřou pohledy na horské velikány Eiger, Mönch a Jungfrau. Dále uvidíme vodopády Trümmelbachfälle - ojedinělou soustavu 10 jeskynních vodopádů (část trasy projedeme skalním výtahem). Ubytování ve Wilderswilu u Interlakenu.po snídani odjedeme do Lauterbrunnen, odtud vlakem do Wengenu a lanovkou z Wengenu na Männlichen. Poté nás čeká turistika s pozvolným klesáním přes Kleine Scheidegg (cca 2 hodiny). Dále budeme pokračovat:

a) do Grindelwaldu vlakem

b) pěšky z Kleine Scheidegg pod severní stěnou Eigeru do zastávky Alpiglen cca 2,5 hodiny

c) do Grindelwaldu pěšky cca 4 hodiny

Odjezd autobusem z Grindelwaldu do Wilderswilu.ráno návštěva soutěsky Aareschlucht, odjezd autobusem pod vodopády Reichenbachfälle, odtud historickou lanovkou vyjedeme na místo, kde byl v souboji zavražděn Sherlock Holmes. Odpoledne navštívíme skanzen v Ballenbergu u Brienz, druhá skupina si může zvolit procházku k Brienzskému jezeru, poté odjezd do Interlakenu - exkurze v čokoládovně Schuh s ukázkou ruční výroby a ochutnávkou nejjemnější švýcarské čokolády, možnost nákupu čokoládových pralinek (vstup 15 CHF zahrnuje výklad a ukázky výroby, ochutnávku čokolády a dárek), nákupy v Interlakenuráno odjezd z hotelu přes Interlaken do oblasti Grimsel, krátká zastávka u přehrady a průsmyku Grimsel (pěkné výhledy na fotografování), v poledne vlakem z Täsche do Zermattu - oblast Matterhornu 4.477 m n. m., 25 vrcholů vyšších než 4.000 m n. m., z Zermattu se nabízejí následující možnosti turistiky:

a) budeme pokračovat vlakem z Zermattu na Gornergrat - 3.130 m n. m. (je možné vidět 29 čtyřtisícovek), zpět pěšky o jednu stanici níže na Riffelberg 2.585 m n. m. (cca 1,5-2 hodiny) – krásné výhledy na oblast Matterhornu nebo pro zdatné turisty sestup až do Zermattu

b) metrem na Sunnegu 2.300 m n. m., dále kabinkovými lanovkami na Blauherd (2.571 m n.m.) a event. lanovkou na Rothorn (3.222 m n. m.), pěšky z Blauherdu cestou pěti jezer do Riffelalmu (cca 3 hod), event. do Zermattu (4,5 hod)

c) lanovkami až na Klein Matterhorn 3.883 m n. m. (ledovec) - jen při krásném počasí. Individuální prohlídka překrásného horského městečka Zermattu s výhledem na Matterhorn (muzeum, hřbitov obětí velehor)

d) Matterhorn Glacier Trail – jedinečná trasa morénovým polem ve výšce 3.000 m n. m. těsně pod úpatím Matterhornu. Lanovkou na Trockener Steg a pěšky do Schwarzsee Paradise. Malé převýšení a nádherné výhledy.

Večer odjezd do ČR s nočním přejezdem.příjezd do České republiky v poledních hodinách

Vybavení
příslušenství
Cena zahrnuje
3 noci v hotelu, 3x polopenzi, dopravu busem, průvodce
Cena nezahrnuje
vstupné a lanovky (cca 180 CHF), cestovní pojištění
Odjezdy
Praha
České Budějovice
Votice
Tábor
Benešov
Písek
Poznámka
Program se může aktuálně měnit dle pokynů průvodce v závislosti na počasí. Minimální počet účastníků pro uskutečnění zájezdu: 38.

Poloha

Informace o zemi

Pořádající ck: Quicktour, s.r.o. IČO: 28115244
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami