CHORVATSKO - NP a pobřežní města
CHORVATSKO - NP a pobřežní města

Ceny

Vámi zadaným parametrům ve vyhledávání neodpovídá žádný termín u tohoto zájezdu
Popis zájezdu
AUTOKAROVÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: NP Plitvická jezera - Drvenik - Krnjaši - Šolta - Trogir - NP Krka - Šibenik - NP Paklenica - Zadar...termín 26.09.-01.10.2017
Program
1. den
Odjezd ve večerních hodinách. Noční přejezd.
2. den
Návštěva NP PLITVICKÁ JEZERA (UNESCO), který se stal kulisou slavného westernu "Poklad na Stříbrném jezeře". Procházka úžasným přírodním amfiteátrem, jehož osu tvoří 16 jezer spojených 92 kaskádami s průzračně čistou vodou. Přejezd do hotelu na Trogirskou riviéru.
3. den
Dopoledne fakultativní lodní výlet podél malebných ostrovů DRVENIK, KRNJAŠI a ŠOLTA nebo odpočinek u moře v místě pobytu. Odpoledne prohlídka SPLITU, významného chorvatského přístavu s pestrou paletou historických a kulturních památek (staré město, Diokleciánův palác…). Návrat na ubytování.
4. den
Prohlídka "perly Jadranu" ŠIBENIKU s impozantní katedrálou sv. Jakuba a útulnými uličkami stvořenými pro romantické duše. Výlet do NP KRKA, fascinující krajinné scenérie s kaskádami na řece Krka, z nichž nejznámější je Skradinská peřej (17 kaskád širokých až 100 m s výškovým rozdílem 45 m, možnost výletu lodí). V podvečer návštěva TROGIRU, města s pozoruhodně zachovaným historickým jádrem ležícím na malém ostrůvku spojeném s pevninou kamenným mostem. Návrat na ubytování.
5. den
Zastávka v ZADARU, pátém největším městě Chorvatska s půvabným centrem nacházejícím se na poloostrově odděleném od pevniny tzv. Zadarským kanálem. Nenáročná procházka NP PAKLENICA, dech beroucí přírodní rezervací, jejíž páteří jsou kaňony dravých řek Malé a Velké Paklenice ležící ve stínu majestátného horského masivu Velebit. Noční přejezd.
6. den
Příjezd v ranních hodinách.
Ubytování
2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením
Stravování
3x polopenze
Odjezdy
Beroun
České Budějovice
Praha
Rakovník (příplatek)
Cena zahrnuje
dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet)
3x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)
3x polopenzi
průvodce
pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
cestovní pojištění
doporučená částka na vstupné: cca 450 Kn + lodní výlet 3. den 110 Kn

Poloha

Informace o zemi

Chorvatsko

Oficiální název: Chorvatská republika

Hlavní město: Záhřeb

Rozloha: 56 542 km² (123. na světě)

Časové pásmo: GMT +1 (stejné jako v ČR)

Obyvatelstvo: 4 290 612 (116. na světě)

Jazyk: Chorvatština

Náboženství: Římsko-katolické (90 %)

Měna: kuna (HRK)

 

Jadranská pohoda

Chorvatsko může pro některé zkušené cestovatele znít příliš běžně a nezáživně. Tato malá středomořská země ale nabízí podmínky pro úžasnou, levnou a aktivní dovolenou. Přes léto vládnou na pobřeží Jadranského moře příjemné teploty okolo 25 °C, a pokud byste se chtěli trochu zchladit, vydejte se do hor, kde může v tu stejnou dobu být až o deset stupňů méně. Zimy bývají deštivé a chladné, takže pokud máte rádi sluníčko, vyrazte do této krásné země v letních měsících. Dovolená v Chorvatskou je také skvělou volbou pro ty, kterým cestu k moři znepříjemňuje obava z létání. Dopravíte se sem jak autem, tak i autobusem, a to i za méně než deset hodin.

Pláže všeho druhu

Opusťte předsudky o kamínkových pláží plných Čechů a objevte úžasné chorvatské pláže, kde si budete připadat jako v ráji. Velmi oblíbený a také blízký je poloostrov Istrie, nicméně jedny z nejkrásnějších písčitých pláží nalezneme na ostrově Brač, Korčula nebo Hvar. Vedle romantických ostrovů rozhodně nemiňte oblast Dalmácie, která se táhne od Zadaru až po Dubrovník. Nejenže odtud pochází pes dalmatin, ale narazíte tu na atraktivní místa včetně písčitých zátok nebo oblázkových pláží s křišťálově čistou vodou. Většina pláží přitom nabízí skvělé zázemí, výborné restaurace se středomořskou kuchyní a jsou skvěle dostupné hromadnou dopravou. Chorvatskou specialitou jsou také takzvané naturistické nebo nudistické pláže, kde se můžete opalovat „na Adama“.

Chorvatská dobrodružství

Když vás omrzí opalování a plavání v moři, můžete se vrhnout na průzkum zajímavých míst. Těmi jsou zejména místní městečka a vesnice, jejichž atmosféru vytváří zejména typická přímořská architektura. Pravděpodobně nejproslulejším je úchvatný Dubrovnik, který oslovil i natáčecí štáb v současné době velmi populárního televizního seriálu Hra o trůny. Můžete se nejen tratit v tamních úzkých uličkách, ale také pozorovat mořskou hladinu z mocných hradeb.

Popojedete-li kousek dál od pobřeží, objevíte kouzelný chorvatský venkov protkaný vinicemi. Určitě byste neměli minout vinné sklípky, kde vás místní lidé rádi pohostí. Určitě ochutnejte sladké dezertní víno Prošek nebo třeba ovocnou pálenku Rakiji. Vnitrozemí Chorvatska pak vedle vinařských zážitků také nabízí úžasné podmínky pro horolezectví, jízdu na kole či procházky po zdejší unikátní krajině. Za návštěvu pak také určitě stojí hlavní město Záhřeb, kde můžete obdivovat středověké stavby.

Dalším skvělým způsobem, jak si zpestřit dovolenou v Chorvatsku, je projížďka lodí. Záleží jen na vás, jestli se vydáte na plavbu se zkušenou posádkou na větší lodi, či zda si vypůjčíte menší soukromou loďku a vypravíte se za dobrodružstvím na vlastní pěst. Obě varianty vám přitom mohou nabídnout šnorchlování a rybaření dál od ostatních turistů. Také se můžete vydat na průzkum ostrovů, kterých je podél chorvatského pobřeží roztroušeno víc než tisíc.

Při svém putování byste pak neměli minout ani chorvatské národní parky. Bezesporu neodmyslitelnou zastávkou jsou Plitvická jezera proslavená z filmů o rudém gentlemanovi. Vinnetou s pokrevním bratrem Oldem Shatterhandem se tu proháněli v šedesátých letech a díky nim je dnes toto místo slavné téměř po celém světě. Obdiv si přitom zaslouží i ostatní národní párky, které můžete objevit kolem vápencového pohoří Velebit a dokonce i na chorvatských ostrovech.

Svobodné Chorvatsko

Ačkoli dnes se zdá Chorvatsko jako pohodová a klidná země, v devadesátých letech se stala svědkem jednoho z nejkrvavějších konfliktů posledních pěti dekád. Chorvatsko, které po druhé světové válce spadalo pod Socialistickou federativní republiku Jugoslávie, se totiž v roce 1991 rozhodlo osamostatnit od komunistické nadvlády. Stejné myšlenky však měli také Srbové a Bosna a Hercegovina, což vedlo k takzvané jugoslávské válce. Do bojů se přitom vložilo i NATO, EU a OSN, a to bez valných úspěchů. Válka Chorvatů za nezávislost trvající do roku 1995 byla velmi krutá, a rozpad Jugoslávie tak stále tkví v myšlenkách místních. Dnes je Chorvatsko součástí Evropské unie i Severoatlantické aliance, těží ze svého atraktivního pobřeží, uchovává si své staleté tradice a nabízí kouzelná zákoutí jak rodinám, tak zamilovaným párům nebo cestovatelům-samotářům.

Pořádající ck: Mamut Tour, s.r.o. IČO: 43763057
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami